logo

reklam
15 Kasım 2016

‘Türkiye artık kararını vermeli: Ya Batı ya da Avrasya”!

RUSYA-TÜRKİYE

“Türkiye’nin geleceği Batı’da değil,Avrasya’dadır”

Şangay İşbirliği Örgütü kurucularından Orgeneral Leonid İvaşov, Türkiye ve Avrupa Birliği  arasında yaşanan olumsuz gelişmelere dikkat çekerek; “AB hiçbir zaman Müslüman Türkiye’yi almayacak. Türkiye’nin geleceği Batı’da değil, Avrasya’dadır” ifadelerini kullandı.

Leonid İvaşov’un açıklamalarından satırbaşları şöyle:

– “Bugün Türkiye, Avrupa ve Avrasya arasında bir tercih yapamaz hale geldi. İslam ve Batı uygarlığı arasında bir tercih söz konusu. Türkiye, Türk eliti bugün AB’de yaşanan gelişmelerle ilgili derin bir analiz yapmalı. AB, Müslüman Türkiye’yi almayacak, üye yapmayacak. Hiçbir zaman!”

– “Böyle bir yapı oluşmadı. Hatta görüş ayrılılıkları yüzünden Anayasa bile çıkaramadılar. AB belki ekonomik birlik gibi faaliyet gösterebilir fakat burada da sorunlar görüyoruz. Ağırlık sahibi olanlar Almanya ve Fransa. Bu iki ülke diğerlerini besliyor. Yunanistan ve eski Doğu Bloku ülkelerine yapılan yardımlar. Bu arada İngiltere’nin AB’den ayrılması kesinlikle tesadüfi değil. Çünkü Londra, bu birlikte kendi geleceğini göremiyor.” 

-“Artık Türkiye kararını vermeli: Ya Batı ya da Avrasya. Şunu da unutmamak lazım: Soğuk Savaş yıllarında Türkiye NATO’ya alındı. Türkiye, Batı’nın Sovyetler Birliği ve daha sonra Rusya’ya karşı mücadelesi için kullanıldı. Hepsi bu kadar. Bugün jeopolitik durum değişiyor. Türkiye de tarihi yerini almalı. Rusya-Türkiye-İran üçlüsü kurulmalı. Bu ittifak sayesinde çeşitli dini mezhepler barışır, terör yenilir ve istikrar sağlanır”

Kaynak: Sputnik

Etiketler:
Share
625 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2