logo

31 Mart 2016

Türk tarım politikaları İzmir’de masaya yatırılıyor

3
Türkiye tarım politika ve uygulamalarının; tarım sektörü paydaşları arasında

değerlendirilmesi amacıyla, 7 ayrı bölgede düzenlenen bölgesel ortak akıl toplantılarının altıncısı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in başkanlığında, İzmir’de masaya yatırılıyor.

Geçtiğimiz günlerde  Şanlıurfa, Bursa, Adana, Trabzon ve Konya’da gerçekleştirilen bölgesel ortak akıl toplantılarının, Ege Bölgesi ve civarını ilgilendiren toplantılar; İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Muğla olmak üzere, bölgedeki 8 ilin katılımıyla 01-02 Nisan 2016 tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek.

Bölgesel genişletilmiş bakanlık koordinasyon toplantısı

Ege Bölgesi ve civarını ilgilendiren toplantıların ilki, Bakan Çelik’in başkanlığında, 01 Nisan 2016 tarihinde Bakanlık merkez birimleri ve ilgili kuruluşların birim amirlerinin katılımıyla “Bakanlık koordinasyon toplantısı” şeklinde yapılacak.

Öğleden sonra ise bakanlık merkez birimleri ve ilgili kuruluşlar, bölge GTHB il müdürleri ve bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşların müdürleriyle, “Bölgesel genişletilmiş bakanlık koordinasyon toplantısı” gerçekleştirilecek.

Ege Bölgesi ortak akıl toplantısı

2 Nisan Cumartesi günü de; bölge milletvekilleri, mülki idare amirleri, bakanlık merkez birimleri, ilgili kuruluşlar, bölge GTHB il müdürleri, kurum ve kuruluş müdürleri, üniversiteler, sektör temsilcileri, birlik yöneticileri, bazı kooperatif yöneticileri ve üreticilerin katılımıyla “Ege Bölgesi ortak akıl toplantısı” yapılacak.Toplantı başlangıç ve sonunda yapılan

çalışmalar ve alınan kararlarla  ilgili, açıklamalar kamu oyu ile paylaşılacak.

Son toplantı Erzurum’da

7 bölgeyi kapsayan bölgesel ortak akıl toplantılarının sonuncusu Doğu Anadolu Bölgesi toplantılarının ise , 15-16 Nisan 2016  tarihlerinde Erzurum’da düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Son toplantı ile ilgili çalışmalara başlanırken, toplantıya katılacak bölge milletvekilleri, mülki idare amirleri, ilgili kuruluşlar, bölge GTHB il müdürleri, kurum ve kuruluş müdürleri, üniversiteler, sektör temsilcileri, birlik yöneticileri ve üreticilere, gerekli yazıların ulaştırıldığı ifade edildi.

Share
245 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2