logo

19 Mayıs 2015

Türk Kızılayı Tuzla Şube Özel Sınıfı Düzenleme Projesi

Eğitim hakkını kullanmak için  özel merkezlere gidemeyen ve örgün eğitimden yararlanan Özel çocukları için özel eğitimine yönelik sınıf oluşturulması projesi sürdürülmektedir.

 

1..

 

İlköğretim hakkından engelli bireylerin de yararlanması gerekliliğinden yola çıkarak, Devlet okullarının ilköğretim bölümlerinde açılan Özel Eğitim Sınıflarında ailelerinin yeterli imkânı olmadığı için özel merkezlere gidemeyen ve örgün eğitimden yararlanan zihinsel engelli çocuklar eğitim görmektedir.
Tuzla Şube Başkanlığı olarak,  Genel Başkanımız Ahmet Lütfi Akar ‘ın talimatlıları ile Eğitim kurumlarımızın hizmetlerini kolaylaştırmak, özel çocuklarımızın okuyabilecekleri ve eğitim hakkından yararlanmalarının sağlanması amacıyla Milli Eğitim Müdürlükleri ile birlikte belirlenen okullarda  “ Özel Eğitim Sınıfı Düzenleme Projesi”  kapsamında, sınıf düzeni oluşturulmaktadır.
2015 Yılı Mayıs ayı içerisinde 2 sınıfın düzenlemesini daha bitiren şubemiz son olarak Çanakkale Gökçeada ve Kastamonu Taşköprü ilçelerinde 1’er sınıfın düzenlemesini daha tamamlayarak Okul yönetimlerine teslim etti. Böylece Türkiye’nin farklı bölgelerinde olmak üzere 8 sınıfın düzenlemesi tamamlanarak eğitim ve öğretime sunulmuştur.
Tuzla şube Başkanı Mustafa AKMAN ” Tuzla şubesi olarak eğitim kurumlarımızın hizmetlerini kolaylaştırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu tür sınıflarla özel çocuklarımızın daha modern bir eğitim almalarını sağlanması ve toplumumuzun konu hakkındaki farkındalığını oluşturmaya çalışıyoruz. Şuana kadar tamamlamış olduğumuz özel sınıfların düzenlemesinde emeği geçen başta bağışçılarımız olmak üzere bölge Kızılay Şube başkanlarına ve Milli eğitim müdürlüklerine Özel çocuklarımız adına teşekkür ederim. ” dedi,
Sınıfların Malzeme temini bağışçılarımız tarafından karşılanmak da nakliyesi, montajı ve sınıf yerleşimi, bu konuda eğitim almış olan şube personelleri ve gönüllülerce yapılmaktadır.

Share
759 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2