logo

15 Haziran 2015

TÜRK HALK MÜZİĞİ KURSİYERLER TARAFINDAN BAŞARIYLA SESLENDİRİLDİ

9Türk Halk Müziği’nin en güzel örnekleri Beylikdüzü Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Yıl Sonu Konseri’nde kursiyerler tarafından seslendirildi. Birçok yöreden seçkin eserlerin söylendiği gecede, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da sahneye çıkarak koroya eşlik etti.

 

Karadeniz, Rumeli, Ege, Orta, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Türküleri, Beylikdüzü Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde düzenlediği yıl sonu konserinde dinleyicilerle birlikte seslendirildi. Yörelerin yanı sıra Aşıklar Bölümü’nün de olduğu repertuarda Aşık Daimi, Aşık Veysel ve Aşık Nesimi Çimen’in Ezel Bahar Olmayınca, Daha Senden Gayrı Aşık Mı Yoktur, Güzelliğin On Par Etmez gibi eserleri söylendi.

 

İmamoğlu Koroya Katıldı
Gönül tellerini titreten eserleri seslendiren koroya, bağlama, kemança, mey, zurna, balaban, kaval, sipsi ve ritim sazlar eşlik etti. Koro haricinde sahneye çıkan Misafir Sanatçı Perihan Karaman ise salonu dolduran dinleyiciden büyük alkış aldı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Danışmanı Erhan Bayladı da konser sonuna doğru koroya katılarak koristlerle birlikte parçalara eşlik etti.

Share
281 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2