logo

10 Mayıs 2015

TÜBİTAK BİLİM FUARI KÜÇÜKÇEKMECE’DE BAŞLADI

2‘4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda minik mucitler birbirinden ilginç icatlarını sergiledi. Küçük Yaşam Alanları, Teleskop, EBOB Hesabı Projesi, Gök Atlası, Ressam Robot, Verimli Verimsiz Toprak Anlama gibi projeler büyük ilgi gördü.

Mimar Sinan Orta Okulu’nda Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleşen fuarı gezen Küçükçekmeceli öğrenciler eğlenceli dakikalar geçirdi.

KÜÇÜKÇEKMECELİ ÖĞRENCİLERDEN TAM NOT

Fotoğrafın Eşini Bul Kazan Zeka Oyunu, Küçük Yaşam Alanları, Teleskop, EBOB Hesabı Projesi, Gök Atlası, Ressam Robot, Verimli Verimsiz Toprak Anlama, Demir Paslanma Testi gibi birbirinden ilginç proje ve icatlarla göz dolduran minik mucitler, yaşıtlarından büyük ilgi gördü. Fuar alanını gezerek zeka oyunlarını oynayan ve projeler ile icatlar hakkında bilgi alan Küçükçekmeceli öğrenciler ise unutamayacakları bir gün geçirdi.

“ÇOCUKLARIMIZ BİZİ GURURLANDIRDI”

Bilimsel etkinlikler ve projeler konusunda her zaman çocukların ve gençlerin yanında olduklarını söyleyen Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise “Gençler bizim geleceğimiz. Bu nedenle bizim için çok önemliler. Onların bilimle buluşması ve böylesine güzel icatlara imza atmaları bizi gururlandırdı” dedi.

Share
284 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2