logo

reklam

Trump:“Benim için bir onurdu”

 

 

obama-trump“Benim için bir onurdu”

ABD’nin yeni başkanı Donald Trump ile halı hazırdaki başkan Barack Obama, Beyaz Saray’da bir araya geldi. Seçimi Hillary Clinton’un açık ara önünde zaferle tamamlayan ve büyük bir süprize imza atan Trump Beyaz Saray’a çıktı.

Seçim döneminde Trump’ın aleyhine açıklamaları olan Başkan Obama ile yeni seçilen Başkan Trump arasında gerçekleşen görüşme beklenenden daha uzun sürdü.

Bir saati aşkın süre devam eden görüşmenin temel konusu, seçim döneminde ikili arasında yaşanan gerginliği yumuşatmak olduğu ifade edildi. Başkan Obama ile halefi Trump, Amerika Birleşik Devletleri’nin gücünü barışçıl yollardan artırmak konusunda güvence verdiler.

Obama yaptığı kısa açıklamada:” Kalan iki aylık sürede görevim yeni seçilen başkanın başarılı olması için elimden geleni yapmaktır. O’nun başarılı olması ülkenin başarısı anlamına gelecektir.” İfadelerini kullandı.

Yeni başkan Trump ise şunları söyledi:” Burada olmak benim için büyük bir onurdu. Daha önce kendileriyle hiç görüşmemiştim. Görüşme 10-15 dakika planlanmıştı,ancak gördüğünüz gibi bir buçuk saat sürdü. Görüşme çok yararlı ve keyifli geçti. Obama ile birlikte çalışacak olmaktan mutluyum. “

Etiketler:
Share
594 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2