logo

14 Mayıs 2016

TRAFİK HAFTASINA EĞLENCELİ KUTLAMA

10Küçükçekmece Belediyesi’nin ’’Trafik Haftası’’ dolayısıyla düzenlendiği şenliğe katılan minikler, hem trafik kurallarını öğrendi hem gönüllerince eğlendi.

Küçükçekmece Belediyesi Trafik Parkı’nda gerçekleşen şenliklere, yüzlerce çocukla birlikte Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu da katıldı. Küçükçekmece’de yaşayan Suriyeli çocukların da katıldığı şenlikte, Besim Müftüoğlu çocuklarla sohbet ederek, Küçükçekmece Belediyesi Trafik Parkı’nı gezdi.

“HEPİMİZİN TRAFİK KURALLARINA UYMAYA İHTİYACI VAR”

Şenlikte bir konuşma gerçekleştiren Besim Müftüoğlu herkesin trafik haftasını kutlayarak, “Annelerimiz, babalarımız araca biniyor ve bir şekilde trafiğe çıkıyor. Hepimizin bir takım kurallara uymaya ihtiyacı var. Bizler de hayatı kolaylaştırmak için buradayız. Burada 26 bin 500 kişi eğitim gördü. 250 engelli öğrencimize de eğitim verdik. Burada bulunan polislerimize, hocalarımıza ben çok teşekkür ediyorum. Amacımız daha güzel bir Küçükçekmece. Bunun için çalışıyoruz” dedi.

“TEMEL BAŞKAN’A TEŞEKKÜRLER”

Suriyeli Beyan Hüseyin (14) ise böylesine eğlenceli bir etkinliğe imza attığı için Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür ederek, “Çok heyecanlı ve mutluyum. 2 buçuk yıl önce Suriye’den geldim. Türkçe şiir yarışmasında ikinci oldum. Başkanımızı çok seviyorum, başkanımıza şiir okumak istiyorum” dedi.

ARAÇLARLA UYGULAMALI EĞİTİM

Trafik Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde çocuklar, Hacivat-Karagöz, palyaço, uzun bacak, animasyon gösterileriyle eğlenceli vakit geçirirken, Küçükçekmece Belediyesi tarafından çocuklara halkalı şeker, kağıt helva ve pamuk şeker ikramları yapıldı. Ünlü sunucu Sezgin Maden’in esprili sunumuyla kahkahaya boğulan minikler, araçlara binerek trafik kurallarını uygulamalı öğrendi.

Share
204 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2