logo

04 Ekim 2015

Toru yeniden AK Partide; Bakan Çelik; “Biz ayrılamayız”

480050_248607118577937_545688724_nBir dönem AK Parti Şanlıurfa İl Başkan Yardımcılığı (Medyadan Sorumlu) görevinde bulunmuş olan ve genel seçimlerde AK Partiden aday adayı olmasına rağmen aday gösterilmeyince Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili adayı olan iş adamı İbrahim Toru, Bakan Faruk Çelik’in de katıldığı Dost Meclisi toplantısında adaylıktan çekilerek AK Partiye geri döndüğünü ve destek olacağını açıkladı. Bakan Çelik ise, güzel bir tanımlama ile, “Bu da gösteriyor ki, biz ayrılamayız” dedi.

Seçim gezileri kapsamında Semerkant Beşir Derneğini de ziyaret eden ve sevgi gösterileri ili karşılanan Bakan Faruk Çelik ve beraberindekiler, dernek üyeleri ile tek tek tokalaşıp selamlaştıktan sonra kısa bir süre karşılıklı sohbet ettiler. Daha sonra Şanlıurfa Dost Meclisinin her hafta düzenli olarak düzenlediği geleneksel toplantısına katılan ve oradakiler tarafından coşkuyla karşılanan Bakan Çelik, AK Partiden koparak bağımsız Milletvekili adayı olan İbrahim Toru’nun, adaylıktan çekilip tekrar AK Parti saflarında yer alacağını ve destek olacağını belirtmesinin ardından kendisine teşekkür etti.

Bağımsız adaylıktan çekilen ve toplantıya katılan Bakan, Milletvekili adayları, Belediye Başkanları, İl Başkanı, Aşiret mensupları ve aile büyüklerine teşekkür ederek sözlerine başlayan İbrahim Toru, “Bizim AK Parti ile ilgili bir gönül muhabbetimiz var. Bugün muhabbetimizi devam ettirme noktasında parti büyüklerimizin, Bakanımızın görüşleri noktasında ve iletişimlerimiz noktasında bağımsız adaylığımız oldu. Ve bugünde aile büyüklerimizin vereceği bir işaret noktasında karar verilecek. Sayın Bakanımız, Milletvekillerimiz, İl Başkanımız, Belediye Başkanımız sağ olsunlar geldiler. Onları dinleyecekler, ona göre hareket edeceğiz” dedi.

Basına kapalı konuşmanın ardından AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Faruk Çelik ise, önümüzdeki dönem içerisinde konuşacaklarını belirterek, “Şu ortaya çıkıyor; ‘Biz ayrılamayız’. Öyle değil mi, böyle güzel bir tanımlama var” diye konuştu.

Share
360 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2