logo

reklam
21 Nisan 2017

Top 10 listesinde olmamasına çok içerledi!

Türkiye ve Erdoğan düşmanlığıyla bilinen Alman Bild Gazetesi’nden yeni bir hazımsızlık örneği!

ABD dergisi “Time” dergisinin geleneksel olarak düzenlediği “dünyanın en etkili 100 kişisi” listesinde kendi liderlerinin olmamasına çok bozuldu!

Bild: “Neden Merkel yerine despotlar seçildi?

Gazetede yer alan haberde şu ifadelere yer verildi:” Komedyenlerden başkan kızlarına, aktörlerden sosyal medya öncülerine ve ‘ despotlara’ kadar herkes var ama Almanya Başbakanı Angela Merkel’den iz yok! ” (Despot ifadesiyle aklınca Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kuzey Kore Liderini kastedilmiştir.)

ABD “Time” dergisi  “dünyanın en etkili 100 kişisi” („The 100 Most Influential People“)  listesini açıklaması sonrası başta Alman Bild Gazetesi olmak üzere bir çok Batılı kesim tarafından eleştirildi. Açıklanan listeyi ‘ süpriz’ olarak değerlendirdiler.

Bir süre önce, “The New York Times” tarafından “liberal Batı’nın lideri” olarak gösterilen ve dünyada en başarılı ekonomi Başbakan’ı olduğu gerekçesiyle övülen Angela Merkel’in bu yılki listede dikkate bile alınmaması Bild Gazetesi’ni rahatsız etti.

“Time” dergisinin geleneksel olarak düzenlediği “dünyanın en etkili 100 kişisi” listesinde; İngiltere Başbakanı Theresa May, Hindistan’ın Başbakanı Narendra Modi, Senato’da üst Demokrat Chuck Schumer, Liberal Elizabeth Warren, ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray’da üst stratejist Steve Bannon, Wikileaks’in kurucusu Julian Assange, FBI patronu James Comey ve yeni Pentagon şefi James Mattis’in dışında Kuzey Kore Lideri Kim Jong, Filipin uyuşturucu karşıtı savaşçı Rodrigo Duterte, Kremlin lideri Wladimir Putin ile Recep Tayyip Erdoğan’da bulunuyor.

Bild Gazetesi; Kuzey Kore Lideri Kim Jong, Filipin uyuşturucu karşıtı savaşçı Rodrigo Duterte, Kremlin lideri Wladimir Putin ve Erdoğan’ın listede olmasını yadırgadı ve bu kişileri ‘despotlar’ olarak gösterdi.

MERCEKHABER GAZETESİ ÖZEL

 

Etiketler: »
Share
174 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2