logo

16 Haziran 2016

Toki Boğaziçi Yönetim çalışanından suçlama geldi,”Üçüde hırsız bu sebeple yoklar”

TOKİ Aydınlı 1.Etap Site Müdürü Suat Cebeci, Önceki Müdürler hakkında çok ağır konuştu…

SUAT CEBECİ

2008 Yılından bu güne 4 Müdür değiştiren Boğaziçi Yönetim A.Ş’ye bağlı TOKİ Aydınlı 1.Etap  Site Müdürü Suat Cebeci önceki üç müdür hakkında suçlamada bulundu.

 

Sosyal Medyada yapılan bir haber sonrası yazılı ve sözlü müdahale eden, gece yarısı saat 01.30’da Cafe’de oturan ve telafon açan Müdürün “gel buradayım kahve ikram edeyim öyle konuşalım” diyerek çağırdığı Mehmet Canbekli, site Müdürü Suat Cebeci ile buluşmaya gitti. Sözlü atışmaya devam eden Müdür Cebeci, bir önceki 3 müdüründe hırsızlık yaptığını bu sebeple görevlerinde olmadıklarını, işten çıkarıldıklarını belirtti.

 

Uygunsuz hareketleriyle dikkat çeken Müdür Suat Cebeci’yi uyaran Canbekli karşılıklı söz atışma sonucunda maliklerin yanında yer alması ve maliklerin isteklerine cevap vermesi gerektiğini belirtti. Maaşını ödeyenin yönetim değil, TOKİ malikleri olduğunu anlatmaya çalışan Canbekli şöyle dedi;”Siz bir kurum olarak , Maliklerden aldığınız ücretle işletme yapıyorsunuz, kurumun yanında olduğunuz kadar Maliklerin de sözlerini dikkate almanız gerekmez mi?, sonuçta bu gün var, yarin yoksunuz, kimseyle mümkün olduğunca kötü olmamaya gayret etmelisiniz. Örneği yok mu? diğer yönetimdeki arkadaşlar bir süre önce aynı görevi yaparken şimdi yoklar. İlk Müdür olarak atanan Ömer Bey ne zorluklar yaşadı. İyi ya da kötü bir şeyler başardı, ama şimdi yerinde sen varsın”

 

Bu söz üzerine hemen devreye giren müdür Suat Cebeci “Neden yoklar biliyormusun? Ben dürüstüm, bu sebeple 15 yıldır görevdeyim, onların neden görevde olmadıkları belli. Kim ne çaldı çok iyi biliyorum. Bana onları anlatma. Hele Ömer var ya soyadını unuttum Göbekli, o göbeği boşuna büyütmedi” diyerek eliyle göbeğini işaret ederek konuştu. Canbekli,”Bu ithamlarda bulunurken aynı kurumda çalıştığın arkadaşlarının arkalarından konuştuğunun farkında mısın bumu dur  dürüstlük?” derken Müdür Suat soruya hemen cevap verdi “Yüzüne karşı da söyledim hiç kimseden korkum yok” diyerek ileri geri konuşmaya devam etti. Ayrıca 750 civarında maliklerin aidat ödemediğini bu sebeple şirketin Avukatıyla değil özel anlaştığı Avukatla icraya verdiğini de üstüne basa basa vurguladı, buna da yetkisinin olduğunu belirtti. Canbekli, Ömer Balık hakkında ve diğer yöneticiler hakkında yapmış olduğu ithamı Balık’a sordu. Balık ise,” siz gereğini yapın ben yasal hakkımı arayacağım” diye konuştu.

 

Gece yarısı saat 02.30 civarında tartışmayı sonlandıran Canbekli eve döndükten bir gün sonra bu olumsuz sözleri paylaşmak için Boğaz içi A.Ş Yönetimi Basın sorumlusu Gül hanımı aradı. Gül hanım mesai dışında olduğunu bir saate kadar konuyla ilgili döneceğini belirtti, ama dönmedi. Ertesi günü mesajla “Halkla İlişkiler Müdürümüz sizi bekliyor bu tür konuşmalar telefonla olmaz buyurun gelin” diye mesaj üzerine Canbekli İşlerinin yoğun olduğunu bu sebeple gelemeyeceğini mümkünse sorumluların gelmesi gerektiğini mesajla iletti. Ancak sonuç çıkmadı.

 

Müdür Suat Cebeci’nin beyanı üzerine….

 

1…İcraya verilen kurum Boğaziçi Yönetim A.Ş ise, İstanbul Anadolu 6.İcra Dairesinde 15.04.2016 tarihinde ve sonrasında açılan davaların alacaklısı neden, ALİ KURUMAHMUT? Vekili ise Av. Hüseyin Rahmi Ekşi

 

2…Aidatlarla ilgili Kaç aylık borçlara dava açıldı? Dava açılırken neler dikkate alındı?

 

3…Neden Muhatap Müdür Suat Cebeci mesai saatleri içinde genelde ofisinde bulunmuyor ya evde yada arazide diyorlar, bu konuda araştırma yapıldı mı kamera kayıtları incelendi mi?

 

4…Vatandaş Site Müdürüyle değil sözde seçilen başkan ile muhatap olmak istiyor, Site Yönetimi Kanunlarında olduğu gibi “Yönetici Başkan ve yardımcılarının açıkça görünür şekilde adresinin ve GSM telefonlarının asılı olması gerekir” diye belirttiği halde, neden muhatapları başkan değil de atadığınız site müdürleri. GSM ve Adres bilgileri neden Kapı Camlarında asılı değil. İnsanlar hiç tanımadığı tabiri caiz ise tanımadan istemeyerek seçmiş oldukları Başkanlara nasıl ulaşacaklar, sorunlarını nasıl anlatacaklar?

 

5…En başından beri Yüklenici firmanın yapması gereken arızalı asansörleri neden acilen onaylattınız. Yüklenici firma alacağını tahsil edemiyordu. Onay sonrası alacakları tahsil edildi. Madem Asansörler sağlamdı, Asansörlere onay aldırdınız, Milyonları bulan tahsilât yapıldığı halde hiç dokunulmayan “asansör masrafı” adı altında, her daire başına Neden 240 tl civarında  asansör masrafı çıkardınız?

 

6…Site maliklerinin bilgisi olmadan, kongreye gitmeden, her yıl seçim yapıp kendi kendinizi nasıl yeniliyor, nasıl bütçe hazırlıyorsunuz?

 

7…Kanunen Yasak olduğu halde mülk sahibi olarak görülmeyen maliklerin  dairelerini el altından kiraya verdiklerini veya site yönetim çalışanların bilgisi dâhilinde kiracılara verilen dairelere neden müdahale etmiyorsunuz?

1

Şimdi bu konuyu soruyoruz….
Madem 3 yöneticide hırsızlık yaptı bu sebeple yoklar ise Maliklerin haklarını neden Boğaziçi Yönetim A.Ş aramadılar, Boğaziçi Yönetim A.Ş bu konuda neden soruşturma başlatmadı? Neden üstüne çizgi çektiler? Aksini iddia ediyorlar ise neden bir açıklama yapmayıp merkeze davet ettiler? Boğaziçi Yönetim A.Ş’nin bu konu hakkında açıklama yapması kamuoyunu aydınlatması müdür hakkında soruşturma açması bekleniyor.

 

Boğaziçi Yönetim A.Ş ye bu haberi yayınlamadan önce gönderip açıklama yapmalarını bekledik aradan bir hafta geçmesine rağman yapılmayan açıklama sebebiyle yayına almak durumunda kaldık. Açıklama gelirse onuda yayınlarız….

Bu ayın manşet haberini ve çarpıcı açıklamaları ay sonuna doğru Mercekhaber Gazetesi’nde okuyablirsiniz

Share
3167 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2