logo

08 Mayıs 2015

TOKİ basın sitesi Haziran’da bitecek

Geçtiğimiz günlerde TOKİ Karaköprü Basın Sitesinde olumsuzluk yaşanması ve çalışmaların yavaşlaması üzerine durum Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e iletilmiş ve gereğinin yapılacağı sözü alınmıştı. Bakan Faruk Çelik olaya müdahale etmesi ve yetkililerle görüşmesi sonucu yüklenici firma Urfa’ya geldi.

1Elektomed Ticaret Limitet Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı D.Şanver Kadıoğlu ile yapılan görüşmelerde inşaatların Haziran 2015’te teslim edileceğini söyledi. Bina içlerinde işlerin % 5 lik bir kısmının kaldığını ve bunlarında bir hafta içinde bitirileceğini belirten Kadıoğlu “ elde olmayan sebeplerden dolayı yaşanmış olan bazı noksanlıklar için Urfa’ya geldim ve iş teslimine kadarda burada kalacağım” dedi. 2-3 güne kadar su ve doğalgaz ana girişlerinin de bağlanacağına dikkat çeken Şanver Kadıoğlu  “atık su giderleri ile yağmur drenajı boruları ile elektrik ana kabloları da bitti, site içindeki peyzaj ve park çalışmalarına başlanacak” dedi.

Kadıoğlu, Karaköprü Belediyesinde ki ruhsat işlemleri için Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat’tan yardım istediklerini ve Karaköprü Belediyesinden gerekli kolaylıkların yapılacağı sözünü de aldıklarını dile getiren Kadıoğlu, ev sahiplerinden biraz daha sabır göstermelerini istedi.

Firma yetkilisi, bu güne kadar hakları olmasına rağmen ek süre istemediklerini, yağmurların dört ay gibi uzun süreli olması nedeniyle çamurlu sahada çalışama imkanlarının olmadığının da dikkate alınmasını istedi.

Kadıoğlu, “İnşaatımızda çok önemli bir işimiz kalmadı. Yaklaşık bir ay içinde geçici kabulleri yapacağız ve önce verdiğimiz söz üzerine haziran ayında evleri TOKİ idaresine teslim edeceğiz” dedi.

 

Share
686 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2