logo

15 Eylül 2015

TKDK ile Bosna Hersek arasında, yenilenebilir enerji yatırımları için işbirliği

Ekim ayında  yeni  Bosna Hersek koalisyon hükümetinde Enerji ve Endüstri Bakanı olarak görev yapacak olan Bosna Hersek Enerji İşleri eski Genel Müdürü Amer Jerlagic’le görüşen Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Ali Recep Nazlı, konuk Jerlagic’e kurumsal faaliyetler ve IPARD Programı hakkında bilgi verdi.5

Yenilenebilir enerji yatırımları görüşüldü

TKDK Başkanı Nazlı, IPARD II ile destek kapsamına alınan yenilenebilir enerji yatırımları ile ilgili bir toplantı yaparak, yeni bakan Jerlagic’e TKDK’nın bilgi ve tecrübelerini aktardı.

Proje Yönetimi Koordinatörü Orhan Bağlan ve uzmanların da katıldığı toplantıda konuşan Jerlagic” 4 yıl gibi kısa bir sürede Türkiye’de gerçekleştirilmiş olan yatırımlar çok etkileyici. Bosna Hersek’in de ciddi bir yatırım potansiyeli var, fakat yeterince değerlendirilemiyor.

Kırsala yapılan yatırımlar,Türkiye Ekonomisine ciddi katkı sağladı

Ekonomik bağlarımızı, kardeşlik bağlarımız kadar güçlendirerek kurumunuzun tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz.” dedi.

Bosna Hersek’e her konuda yardımcı olacaklarını, tecrübelerini aktarmaktan mutluluk duyacağını ifade eden  TKDK Başkanı Nazlı da“ TKDK destekleri ile kırsal alanda oluşturulan yatırımlar, Türkiye Ekonomisine ciddi bir katkı sağlamıştır.

Ekim’de Bosna Hersek ile toplantılar başlıyor

Bu tecrübemizi kardeş ülke Bosna Hersek ile de paylaşmaktan mutluluk duyarız.” şeklinde konuştu.Konuk yeni bakan Amer Jerlagic onuruna organize edilen yemeğin ardından toplantı sona erdi.

Edinilen bilgiye göre; toplantıda varılan mutabakat kapsamında, bu Ekim ay başında Bosna Hersek IPARD Heyeti ile toplantılara başlanacak.

 

Share
400 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2