logo

11 Mart 2016

TKDK Başk.Dr.Antalyalı, Komisyon üyeleri ile Brüksel’de bir araya geldi….

39 ilde daha uygulanacak IPARD Programı, Brüksel’de görüşüldü…..1948c1c7-9888-401b-b844-97ba894696f5

Halim UTLU

39 ilde daha uygulanmasına çalışılan  IPARD Programının içeriğini görüşmek üzere Brüksel’e giden Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Dr. Ahmet Antalyalı, komisyon üyeleri ile bir araya gelerek düzenlenen  toplantıya katıldı.

Teknik konular, bütçe ve 39 ilin durumu ele alındı

IPARD-II Akreditasyon Süreci Komisyonu J5 Birimi (Tarımsal Harcamaları Denetleme Müdürlüğü, Finansal Denetleme Birimi) ile 8.3.2016 tarihinde gerçekleşen toplantıda,

IPARD-II Programının ilk ayağı olan teknik konular ele alındı.

İkinci aşamada Komisyon A5 Birimi (Uluslararası İkili İlişkiler Müdürlüğü, Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı Tarım Birimi) ile IPARD Programının uygulanmadığı 39 ilde, ulusal bütçe ile planlanan IPARD uygulamalarına dair içerik görüşülerek, programın etkileri değerlendirildi.

Komisyon adına Lisztwan,Kiely, Onisei ve Incarnati katıldı 

Brüksel’deki toplantılara, TKDK Başkanı Dr. Ahmet Antalyalı’nın yanı sıra, Proje Hizmetleri Genel Koordinatörü Mehmet Serdar Turhan, Destek Hizmetleri Genel Koordinatörü Mehmet Sait Yüksel ile ilgili uzmanlar katıldı. IPARD-II Akreditasyon Süreci Komisyonunu

temsilen de, A5 Birimi adına Iwona Lisztwan ve Gerard Kiely, J5 Birimi adına Monica Onisei ve Andrea Incarnati yer aldı.

Share
502 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2