logo

15 Temmuz 2016

Tırla insanların arasına daldı.Katliamda 84 kişi öldü!

fran

Fransa’da kanlı saldırı: 84 ölü, yüzlerce yaralı –

Fransa’nın Nice kentinde bir kamyonun Bastille Günü’nü kutlayan kalabalığın içine daldığı belirtildi. En az 80 kişi öldü.

Kent merkezinde bir kamyon 14 Temmuz Ulusal Gün kutlaması yapan kalabalığın içine daldı.

Fransa’nın Nice kentinde, Bastille Günü kutlamaları sırasında ünlü ‘Promenade Des Anglais’  caddesinde bir kamyon kalabalığın arasına daldı. Feci olayda 84 kişi hayatını kaybetti, 50’si ağır olmak üzere 100’e yakın kişi de yaralandı.

Fransa basını, saldırganın 31 yaşında Nice’te yaşayan bir Tunuslu olduğu bilgisini geçti.Fransa Ulusal Günü kutlamalarına katılan kalabalığın arasına dalarak katliam yapan şoförün polis tarafından vurulup etkisiz hale getirildiğini belirtti.

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, konuşmasını: “Olabilecek en gaddar şekilde bu insanlar hayatlarını kaybettiler. Biz aynı zamanda yaralıları da gördük. Onların da şimdi hafızalarında çok kötü anılar, çok kötü görüntüler oluştu. Hayatları boyunca bu korkunç günü hafızalarında taşıyacaklar. Bazılarını neler olup bittiğini tam olarak hatırlamayacaklardır ama orada bulunan insanlar bunu hiçbir zaman unutmayacaklardır. Tüm Fransa bu ailelerle dayanışma içerisindedirler ve onların yanında olacaklardır. Güvenlik kuvvetlerimiz ellerinden geleni yapmış ve yapmaktadırlar da. Esasında mümkün olduğu kadar çok güvenlik önlemi alınmıştı. Nice’de Avrupa Şampiyonası maçları da oynanmıştı. Sizin karşınızda şu anda konuşuyorum ama katilin gerçekten öldüğünden emin olmak üzere müdahale eden genç polis memurunu hatırlıyorum.” ifadeleriyle tamamladı.

44 fr

MERCEKHABER GAZETESİ

Etiketler:
Share
646 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2