logo

Terörün her türlüsünü kınıyoruz

Sabah saatlerinde PKK tarafından Viranşehir-Siverek yolu üzerinde yola döşenen bomba askeri aracın geçişi esnasında patlatılmış ve 3 asker yaralanmıştı. Olayı gerçekleştiren PKK’lılar kaçarken de bir muhtarın aracını gasp etmek için öldürmüş ve Şanlıurfa güne kara haber ile başlamıştı. Yaşanan bu saldırı girişiminin ardından ayaklanan esnaflar teröre tepki gösterip artık bu olayların son bulma çağrısında bulundu.

“ESNAF ÇEK VE SENETLERİNİ ÖDEMEYEZ HALA GELDİ”
Şanlıurfa’da yaşanan terör olayı nedeniyle esnafın çek ve senetlerini dahi ödeyemediklerini ve esnafa verilen 30 Bin TL kredinin de şuan durdurulmasından dolayı esnafın etkilendiğini belirten Esnaf Sanatkarlar ve Odalar Birlik Başkanı Şefik Bakay: ” Şanlıurfa Peygamberler şehri ve huzur kentidir. Son zamanlarda sınırdan başlayan olaylar şimdi kentte yaşanmaya başlandı. Sabah saatlerinde askerimize yapılan saldırıyı kınıyor ve acil şifalar diliyorum. Saldırıda şehit olan Muhtarımıza da Allah’tan rahmet ailesine sabırlar diliyorum” dedi.

GEÇ KALINMIŞ BİR OLAY

Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun  96. yılı nedeniyle Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılması beklenen etkinlikte Şanlıurfa’ya verilecek olan istiklal madalyasının geç kalındığını belirten Esnaf Sanatkarlar ve Odalar Birlik Başkanı Şefik Bakay: ” İstiklal madalyası geç kalınmış bir şey ama çok şükür Sayın Başbakanımız bu konuda duyarlılığını gösterdi. Başta Sayın Başbakanımıza, Bakanımız Faruk Çelik’e ve Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Şanlıurfa’ya şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Bizde esnaflar olarak Balıklıgöl’den Topçu Meydanına kadar Kortej yürüyüşü gerçekleştirip, düşman işgalinden kurtuluşumuzu kutlayacağız” diyerek dilek ve temennilerde bulundu.

Share
82 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2