logo

30 Haziran 2017

Terör örgütü YPG: “Türkiye ile çatışmaya hazırız”

YPG’nin danışmanı Nasır Hacı Mansur Türkiye ile ‘açık ve şiddetli bir çatışma ihtimali’ olduğunu belirterek, Türkiye’nin ‘bilinen sınırların’ ötesine geçmesi halinde karşılık vereceklerini iddia etti.

ABD’nin silah vermesine Türkiye’nin tepki gösterdiği terör örgütü YPG, Türkiye’nin kendilerine operasyon düzenlemesi halinde karşılık vereceklerini duyurdu.

Terör örgütü YPG danışmanı Nasır Hacı Mansur, Halep yakınında ‘bilinen sınırların’ ötesine geçmeyi denemesi halinde Türkiye’ye karşılık verme kararı aldıklarını söyledi. Mansur, Suriye’nin kuzeyinde Türkiye ile ‘açık ve şiddetli bir çatışmaya dönük büyük bir ihtimal’ gördüğünü ve bunun Rakka’da DAEŞ’e yönelik operasyonu zayıflatacağını dile getirdi.

Türkiye’nin tavrının Rakka operasyonuna büyük zarar vereceğini söyleyen Mansur, “Özellikle de terör örgütü YPG’nin teçhizatlı ve hazırlıklı olduğu düşünüldüğünde, açık ve şiddetli çatışma konusunda ciddi bir olasılık olduğu ortada” diye konuştu.

TSK, dün Azez’deki terör örgütü YPG mevzilerinden füze atıldığını ve Türkiye’nin desteklediği Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) karşılık verdiğini duyurmuştu. Mansur ise terör örgütü YPG Türkiye’den gelen top atışlarına yanıt verdiğini iddia etti.

 

Kaynak : Yeniakit

Share
246 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2