logo

09 Temmuz 2017

TERÖR ÖRGÜTÜ DAEŞ, DİKTATÖR SİSİ’NİN ASKERLERİNE SALDIRDI!

Sina Yarımadası’nda Mısır askerlerine yönelik düzenlenen saldırıda en az 60 Sisi askeri hayatını kaybetti. Saldırının sorumluluğunu DAEŞ üstlendi.

DAEŞ, propaganda kanalları üzerinden Mısır’ın Sina yarımadasında düzenledikleri saldırıların ayrıntılarını paylaştı.

Refah kentine bağlı El Bars bölgesinde dün meydana gelen saldırıda resmi kaynaklarının açıkladığı rakamlara göre en az 23 Mısır askeri ölmüştü.

Bombalı araçların da kullanıldığının belirtildiği saldırı DAEŞ tarafından üstlenildi ve örgüt saldırı ile ilgili dün bir açıklama yayınladı.

’60 Mısır askeri öldü ve yaralandı’

Örgüte bağlı Amak Ajansı tarafından yapılan açıklamaya göre, Sina Yarımadası bölgesindeki Refah kentine bağlı El Bars beldesinde dün gerçekleştirilen saldırıda en az 60 Mısır askeri öldü veya yaralandı. Örgütün açıklamasına göre düzenlenen saldırılarda 2 bomba yüklü araç kullanıldı.

‘Operasyon düzenleyeceklerdi’

DAEŞ’in açıklamasına göre, El Bars beldesinde toplanan Mısır ordu güçleri örgüte yönelik bir operasyon hazırlığındaydı.

Örgütün açıklamasına göre, Mısır güçlerinin konuşlandığı bölge ilk olarak bomba yüklü araçla hedef alındı. Bu ilk saldırının ardından ise DAEŞ unsurları Mısır güçlerinin konuşlu bulunduğu alana bir sızma saldırısı gerçekleştirdi.

DAEŞ tarafından gerçekleştirilen sızmadan sonra, Mısır güçlerinin bölgeye takviye birlikler gönderdiğinin belirtildiği açıklamada, bu takviye birliğin de başka bir bomba yüklü araç ile hedef alındığı ifade edilmiş.

Kaynak: Mepa News

Etiketler:
Share
158 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2