logo

reklam

TERÖR ÖRGÜTLERİ NEZDİNDE AMERİKA İLE SAVAŞIMIZ


facebooktwitter
Necdet Cemal OCAK
ncocak@gmail.com

Amerika neden bize, özellikle Erdoğan’a öfkeli?

Bir dostum bana rahmetli Erbakan’ın bir videosunu gönderdi. “Burada Erbakan Hoca Ak parti ve Erdoğan’a neden çatıyor” demişti. Ben de, Ak parti proje partisidir, Erbakan Hoca ona kızıyor demiştim.

Hatırlarsanız Erdoğan daha parti yeni kurulduğunda ABD’ye gitti. Başbakan gibi karşılandı. Yani iktidara gelmek için icazet aldı, geldi. 30-40 yıldır ılımlı islam projesi hazırlığı yapılıyordu. Bu proğram parti üzerinden yürürlüğe konacaktı.

Bu cümleden Erdoğan’ın Amerika’nın adamı olduğu anlamını çıkarmayın. Sadece Türkiye’de iktidar olmak için ABD’den icazet alınması gerektiğini bildiği için gitti.

Bilmiyor ama tahmin ediyoruz, orada bazı görüşmeler yapıldı ve bu doğrultuda politikalar uygulanacaktı. Sistem büyük oranda adına hoca denen papaza teslim edilmişti. Örgütün yol gösterenleri sayesinde kadrolaşma tamamlanacaktı ve tamamlandı da.

Örgüt buraya kadar, artık ülkeyi tamamen biz yöneteceğiz deyince arıza çıktı. Erdoğan daha önceden de Suriye, Irak konularında kendisine anlatıldığı gibi gitmediğini görüyordu işlerin.

Muhtemelen Erdoğan kendisine “ sen yol yap, köprü yap, boş arsalara siteler yap, başka işe karışma denildiğini unuttu. Çünkü ılımlı islam ile birlikte ülke küçülme yolunda gidiyordu. İcazet aldık ama ülkeyi satacağız da demedik diye düşündü. Bu yaşadıklarımızın sebebi bu.

Sadece Ak parti değil, diğer partilerimiz de proje partisidir. “Ama CHP 1923 de kuruldu” diyebilirsiniz. Baykal kaset komplosu ile seçilen genel başkana bakın. İcazet alarak kurulmadı belki ama ABD planı ile genel başkan seçiliyor.

Aslında yalnız partiler değil ülke olarak Nato güdümünde proje ülkesi haline gelmiştik zaten. Sadece dün darbe girişimi yapan Türk askeri üniformalı Amerikalılar değil, diğer darbeleri yapan asker de Amerikan askeri değil miydi?

1909 yılında gerçekleşen 31 Mart vakası dediğimiz olayda Trakya’dan gelen ordunun için de Osmanlı askeri yoktu. Azınlıklardan oluşan bir ordu değil miydi? 15 Temmuz gecesi darbe girişimi yapan askerler de yabancı ordunun askerleri idi.

1909 da Abdülhamit Han’ın “Hal” olayı gerçekleşti, 15 Temmuz’da Erdoğan’ın “Hal” olayı gerçekleşemedi. Cumhuriyet döneminde de birçok “Hal” vakası yaşayan millet artık uyanmıştı.

Amerika içimizde öyle bir canlı yarattı ki, filmlerde bilim adamları bilmeden canavar yaratıyor hani, o canavarlar bile bunların eline su dökemez. İşte biz 15 Temmuz gecesi bu canavarlara yol vermedik. Amerika bize öfkelenmesin ne yapsın? 40 yıllık hazırlık boşa gitmişti çünkü.

Diğer yandan ABD “benim bu işe dahlim yok” diyor. “Terör örgütlerini de desteklemiyorum. Bombaları patlatan, uçaklarla bombalayan ben miyim? Siz birbirinizi öldürüyorsunuz. Ahmak olmayın, birbirinizi öldürmeyin” diyor. Haksız da değil hani.

Allah’ın kitabını bilmiyoruz. Bize “Müslümanlar kardeştir” dediğinden haberimiz yok. Bütün Müslümanları bağlayıp, birlik olsun diye gönderdiği dini, biz birbirimizi katletmek için kullanıyoruz.

Bir hoca çıkıyor söylenmemiş bir sözü Peygamber Efendimize söyletiyor. Bir başkası çıkıyor, Allah’ın kitabı dururken kafasına göre kitap yazıp, bana yazdırıldı diyor. Son model tarzımız da, Allah ile her gün konuşup, salya sümük ağlayan papaz ve ona tapan beyinsiz güruhumuz.

Çok ayette akla vurgu yapan kitabımızı okuyup, “akla uymayan ayet ve hadis vardır” diye uydurulan yorumlara kanan ve….

Enfal-46-“ Allah’a ve Resulüne itaat edin ve birbirinizle çekişmeyin. Sonra hüsrana uğrarsınız ve kuvvetiniz elden gider. Sabırlı olun, şüphesiz Allah sabredenlerle beraberdir ” diyen ayetten habersiz ahmaklar olduğu sürece Daeş, Pkk, papazın örgütü eleman sıkıntısı yaşamayacaktır.

20.8.2016

 

 

 

 

 

 

Share
356 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Allahın Rahmetine Sığınmak

  23 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar.. Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar..Mü’min şüphesiz Yüce ALLAH’a inanan ve güvenen kimsedir.. Mü’min,Mevlasına imanla,ümitle ve amel ile yaklaşır.. Amel olmadan kimse imanın hakikatini anlayamaz,ve onun ilahi tadını tadamaz.. Dinimizde Yüce Rabbimiz Rahmetine güvenmek farzdır..O’nun c.c.,Rahmetinden ümit kesmek haramdır.. İnsan günahlarını ,kusurlarını bakarak ,”benden artık hayır gelmez,ben kesin adam olamam,benim yerim cehennemdir” demek yanlıştır.. Bize düşen ,daima ümitle ya...
 • Manevi Nesebi Sahih Olmayan ‘ŞEYHLERİN’ Özellikleri

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? İsmail Hakkı Bursevî hazretleri Rûhu’l Beyan Tefsiri’nde bu konuda şunları nakleder: Tasavvuf yoluna giren kişinin mürşid-i kâmile olan ihtiyacı; denizde boğulmakta olan kişinin, kendisini boğulmaktan kurtarması için iyi bir yüzücüye olan ihtiyacı gibidir. Yüzücü, diğerlerini kurtarmak için onların elinden tutar. Yüzücü olduğunu söyleyen kişi, eğer tam iyi yüzme bilmiyorsa, kendisiyle beraber elini tutanları...
 • Işıkları Söndürülmüş Masum Çocuklar!

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    Karanlığın içerisinde yüzdürülen çocuklar… Işıkları söndürülmüş çocuklar… Kendi ailesi içerisinde tacize ve tecavüze uğramış, uğratılmış tertemiz günahsız çocuklar… Okudukları okullarda, gittikleri kurslarda cinsel istismara uğrayan ve de uğratılan masum çocuklar… Başlarına gelen tüm olaylarda sessizliğe alıştırılıp, kimselere anlatılmasın diye sıkı sıkıya tembihlenen ve de korkutulan o günahsız, melek yüzlü çocuklar… Küçük yaşlarda evlendirilen, gerdek gecelerinde bedenleri parçalanıp...
 • DAEŞ yolun sonuna geliyor

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    DAEŞ, bir terör örgütünün ismi içinde “İslam” kelimesinin olamayacağına inanan kişilerin IŞİD terör örgütüne verdiği isimdir ve Arapça “Devletül Irak ve Şam” okunuşu ile “Irak ve Şam Devleti” manasındadır. IŞİD’in açılımı “Irak Şam İslam Devleti” veya da Arapça okunuşu ile DAİŞ (ad-Dawlah al-Islamiyah fil-‘Iraq wa ash-Sham”, İngilizce kısaltılmış adı ISIS olup açılımı da “Islamic State of Iraq and al-Sham”dır. Bu kısaltılmış isimlerin tümü de terör örgütü DAEŞ’i tanımlar. Irak Savaşı'nın ilk yıllarında kurulan DAEŞ’in geçmişi Y...
UA-36507442-2