logo

reklam

TERÖR ÖRGÜTLERİ NEZDİNDE AMERİKA İLE SAVAŞIMIZ


facebooktwitter
Necdet Cemal OCAK
ncocak@gmail.com

Amerika neden bize, özellikle Erdoğan’a öfkeli?

Bir dostum bana rahmetli Erbakan’ın bir videosunu gönderdi. “Burada Erbakan Hoca Ak parti ve Erdoğan’a neden çatıyor” demişti. Ben de, Ak parti proje partisidir, Erbakan Hoca ona kızıyor demiştim.

Hatırlarsanız Erdoğan daha parti yeni kurulduğunda ABD’ye gitti. Başbakan gibi karşılandı. Yani iktidara gelmek için icazet aldı, geldi. 30-40 yıldır ılımlı islam projesi hazırlığı yapılıyordu. Bu proğram parti üzerinden yürürlüğe konacaktı.

Bu cümleden Erdoğan’ın Amerika’nın adamı olduğu anlamını çıkarmayın. Sadece Türkiye’de iktidar olmak için ABD’den icazet alınması gerektiğini bildiği için gitti.

Bilmiyor ama tahmin ediyoruz, orada bazı görüşmeler yapıldı ve bu doğrultuda politikalar uygulanacaktı. Sistem büyük oranda adına hoca denen papaza teslim edilmişti. Örgütün yol gösterenleri sayesinde kadrolaşma tamamlanacaktı ve tamamlandı da.

Örgüt buraya kadar, artık ülkeyi tamamen biz yöneteceğiz deyince arıza çıktı. Erdoğan daha önceden de Suriye, Irak konularında kendisine anlatıldığı gibi gitmediğini görüyordu işlerin.

Muhtemelen Erdoğan kendisine “ sen yol yap, köprü yap, boş arsalara siteler yap, başka işe karışma denildiğini unuttu. Çünkü ılımlı islam ile birlikte ülke küçülme yolunda gidiyordu. İcazet aldık ama ülkeyi satacağız da demedik diye düşündü. Bu yaşadıklarımızın sebebi bu.

Sadece Ak parti değil, diğer partilerimiz de proje partisidir. “Ama CHP 1923 de kuruldu” diyebilirsiniz. Baykal kaset komplosu ile seçilen genel başkana bakın. İcazet alarak kurulmadı belki ama ABD planı ile genel başkan seçiliyor.

Aslında yalnız partiler değil ülke olarak Nato güdümünde proje ülkesi haline gelmiştik zaten. Sadece dün darbe girişimi yapan Türk askeri üniformalı Amerikalılar değil, diğer darbeleri yapan asker de Amerikan askeri değil miydi?

1909 yılında gerçekleşen 31 Mart vakası dediğimiz olayda Trakya’dan gelen ordunun için de Osmanlı askeri yoktu. Azınlıklardan oluşan bir ordu değil miydi? 15 Temmuz gecesi darbe girişimi yapan askerler de yabancı ordunun askerleri idi.

1909 da Abdülhamit Han’ın “Hal” olayı gerçekleşti, 15 Temmuz’da Erdoğan’ın “Hal” olayı gerçekleşemedi. Cumhuriyet döneminde de birçok “Hal” vakası yaşayan millet artık uyanmıştı.

Amerika içimizde öyle bir canlı yarattı ki, filmlerde bilim adamları bilmeden canavar yaratıyor hani, o canavarlar bile bunların eline su dökemez. İşte biz 15 Temmuz gecesi bu canavarlara yol vermedik. Amerika bize öfkelenmesin ne yapsın? 40 yıllık hazırlık boşa gitmişti çünkü.

Diğer yandan ABD “benim bu işe dahlim yok” diyor. “Terör örgütlerini de desteklemiyorum. Bombaları patlatan, uçaklarla bombalayan ben miyim? Siz birbirinizi öldürüyorsunuz. Ahmak olmayın, birbirinizi öldürmeyin” diyor. Haksız da değil hani.

Allah’ın kitabını bilmiyoruz. Bize “Müslümanlar kardeştir” dediğinden haberimiz yok. Bütün Müslümanları bağlayıp, birlik olsun diye gönderdiği dini, biz birbirimizi katletmek için kullanıyoruz.

Bir hoca çıkıyor söylenmemiş bir sözü Peygamber Efendimize söyletiyor. Bir başkası çıkıyor, Allah’ın kitabı dururken kafasına göre kitap yazıp, bana yazdırıldı diyor. Son model tarzımız da, Allah ile her gün konuşup, salya sümük ağlayan papaz ve ona tapan beyinsiz güruhumuz.

Çok ayette akla vurgu yapan kitabımızı okuyup, “akla uymayan ayet ve hadis vardır” diye uydurulan yorumlara kanan ve….

Enfal-46-“ Allah’a ve Resulüne itaat edin ve birbirinizle çekişmeyin. Sonra hüsrana uğrarsınız ve kuvvetiniz elden gider. Sabırlı olun, şüphesiz Allah sabredenlerle beraberdir ” diyen ayetten habersiz ahmaklar olduğu sürece Daeş, Pkk, papazın örgütü eleman sıkıntısı yaşamayacaktır.

20.8.2016

 

 

 

 

 

 

Share
513 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DURDURAMADINIZ BÜYÜK TÜRKİYE YÜRÜYÜŞÜNÜ!

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  BÜTÜN DÜMENLRİNİZİ BİLİYORUZ. Bu ülke 35 yıldır sadece terörle mücadele etmiyor, bu ülke 35 yıldır terörün bataklığında üreyen işte bu kirli zihniyetle de mücadele ediyor. Terörü bir geçim kapısı haline getirmiş, yoksul çocukların ölümünü kendisine bir rant haline getirmiş kan baronlarıyla da bu ülke mücadele ediyor. İnanın, bunlar için en iyi Kürt ölü Kürt’tür, bunlar için en iyi Alevi ölü Alevidir. Vatanına ihanet eden, ama mütedeyyin maskesi takan örgütlerin dizinin dibine çökerler, ama gerçek mütedeyyinden korkar, onu yok etmek için her şe...
 • Ahlak ilmi çok mühimdir

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ahlak ilmi çok mühimdir Edirne’de medfun bulunan büyük Velilerden Şücaeddin-i Karamani hazretleri ”rahmetullahi aleyh“, bir gün sohbetinde; - Ahlak ilmi, kalb ve ruh temizliği bilgisi demektir, buyurdu. Tıp ilminin, beden sağlığı bilgisi olmasına benzer. Çünkü fena huylar, kalbin ve ruhun hastalıkları, zararlı işler de bu hastalıkların alametleridir. Şöyle devam etti: - Ahlak ilmi, çok şerefli, pek kıymetli, en lüzumlu bir ilimdir. - Neden efendim? dediler. - Çünkü, kalbin ve ruhun kötülükleri bu ilimle tem...
 • Kötü arkadaşlardan ayrıl!

  17 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kötü arkadaşlardan ayrıl! Şırnak civarında yetişen Velilerden Şeyh İbrahim Hakkı hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün fena arkadaşlara aldanan sevdiği bir genci görüp, şefkatli bir sesle; - Görüyorum ki, “Allah adamları” ile görüşmekten sıkılıyor, zenginlerle, dünyaya düşkün olanlarla bulunmak istiyorsun, buyurdu. Delikanlı mahcup bir eda ile önüne bakıyordu. Devam etti: - Aman oğlum! O kötü arkadaşlarla düşüp kalkmak, insanı sonsuz felakete götürür. Onların yağlı, tatlı yemekleri, zehir gibi gönlü öldür...
 • ÜNLÜLERİN KUAFÖR’Ü TAYFUN BAKIRHAN MAGAZİN GÜNDEMİ PROGRAMINA KONUK OLDU !

  16 Mayıs 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Ünlülerin kuaför'ü Tayfun Bakırhan ,hafta içi hergün yayınlanan magazin gündemi programında Kadir Balık'ın konuğu oldu. Programda çalışmalarıyla ilgili konuşan Bakırhan ,herşeyin gayet iyi olduğunu ve  devam ettiğini söyledi. Yakında  kendi sponsorluğunda  önemli bir projeyle hem medyada hemde  hayranlarının karşısında olacağınıda ifade etti.  ...
UA-36507442-2