logo

30 Ağustos 2016

Terim,kadro tartışmasına ilişkin açıklama yaptı

TERİM

Milli Takım Futbol Direktörü Fatih Terim, basın toplantısında kadroya alınmayan yıldızlarla ilgili kamuoyunda yaşanan tartışmaya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim’in açıklamalarından bazı satırbaşları şöyle:

-“Hepimiz yaşadıklarımızı ve hatta yaşayamadıklarımızı masaya yatırdık. Muhasebesini yaptık. Konuşulacak çok şey var elbette.”

-“Artık dünya kupasını konuşacağız ama kısaca merak ettiğiniz birkaç konunun üzerinde durmak istiyorum. Siz zaten soracaksınız. Ben biraz anlatıp tezgah yapayım olayları. Siz oradan sorun soruları.”

-“Milli takım, Türk halkını da temsil eden, sadece kazanmak için değil, mücadele etmek için sahaya çıkan bir yapı olmalıdır.”

-“Oyuncuların, taşıdığı Milli formanın sorumluluklarını hem sahada hem saha dışında hissetmesi gerekir. Hepimizden fazla değerli olan, göğsümüzdeki Ay-Yıldızdır.”

– “Kişiler üzerinde bir açıklama yapmayacağım. Benden böyle bir şeyi beklemezsiniz. Şu an kampta olmayan hiçbir oyuncumla ilgili cevap verme niyetinde değilim.”

-“Burada olan ve olmayan oyuncular bana değil, ay yıldıza hizmet ediyor. Benim yerim şikayet etme, söylenme yerim değil. Çözüm yerim. Ben çözerim. İnsanlar gelişir ama değişmez. Ben de değişmeyeceğime göre kişisel olarak fazla bir şey beklemeyelim. ”

-“Kişisel kıymet verdiğim konularda ben hiç geri adım atmam. Bunun bedeli ne ise ödemeye hazırım.”

-“Ben bu geminin kaptanıyım. Kaptan olarak, hiç bir mürettabatımı seyir halinde fırtına çıkmasına rağmen denize atmam. İki yol vardı. Ya denize atacaktım ya da gemiyi sağ salim yanaştıracaktım. Ben de en az zararla gemiyi yanaştrdığımı düşünmüyorum. ”

-” Kadroya alınmayan herkesin sebebi aynı değil. Kendine göre sebepleri var. Kadrodan çıkarılan oyuncular , zamanı ve zemini oluştuğunda tekrar hizmet edeceklerdir. Bu kesinlikle kişisel değil ilkesel bir mesele. Bundan emin olabilirsiniz.”

Etiketler:
Share
556 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2