logo

16 Mart 2016

Tepecik’e çifte müjde!

1Büyükçekmece Belediyesi, Ulus Mahallesi’nde yapımı devam eden düğün salonunun daha hızlı tamamlanabilmesi ve Hürriyet Mahallesi, Millet Caddesi üzerinde de semt pazarı kurulması yönünde harekete geçti.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’den Tepecik halkına iki önemli hizmet daha.

Düğün salonu ve halk eğitim merkezi

Büyükçekmece Belediyesi, Tepecik Ulus Mahallesi’nde yapımı devam eden düğün salonunun belediyeye ek bütçe getirmeden daha kısa bir sürede tamamlanabilmesi için yap-işler-devret modelini devreye soktu. Buna göre, 2886 sayılı yasa doğrultusunda ihale açılacak. Ayrıca düğün salonun bulunduğu binaya kadınlara yönelik olarak bir de Büyükçekmece Belediyesi Eğitim Tesisi yapılması kararı alındı.

Perşembe pazarı kuruluyor

Tepecik halkının merakla beklediği bir diğer konu olan semt pazarı da önümüzdeki günlerde hizmete girecek. Bu kapsamda Hürriyet Mahallesi, Millet Caddesi üzerine Perşembe günleri bölge halkına hizmet verecek modern bir semt pazarı kurulacak. Büyükçekmece Belediye Meclisi Trafik ve Çevre Komisyonları ile mahalle muhtarları, belediye ilgili birimlerinden oluşturulacak heyetin bölgedeki incelemelerini tamamlamalarının ardından pazar yeri hizmete açılacak.

“Tepecik halkına hayırlı olsun”

Konuya ilişin bir açıklama yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Tepecik halkının talepleri doğrultusunda düğün salonunun daha hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi ve daha modern bir semt pazar yeri için harekete geçtik. Her iki konuyu da, Mart ayı belediye meclisi gündemine getirerek karara bağladık. Tepecik halkımıza hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

Share
354 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2