logo

29 Aralık 2015

Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi 3. Proje Pazarı başlıyor…

Halim UTLU
İlki 2010 yılında, ikincisi 2014 yılında gerçekleştirilen Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi (TSSK) Proje Pazarı’nın üçüncüsünün, Savunma Sanayi Müsteşarlığı destekleriyle, 14 Ocak 2016 tarihinde düzenlenmesi kararlaştırıldı.
7
Ankara Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında,SSM’nin de sanayileşme hedefleri ile uyumlu olan, bu amaçla ODTÜ ve bölgedeki diğer teknokenterdeki savunma sanayii firmaları ile ana yüklenici firmaların birbirlerini daha yakından tanımaları, firmaların iş geliştirme potansiyellerini arttırmaları, daha hızlı ve aktif bir iletişim gerçekleştirmelerine fırsat verecek bir zemin yaratılmaya çalışılıyor.
Yeni yatırımların doğru planlanmasına katkıda bulunulacak
Hedeflerden birisi, sektörde yer alan büyük, orta ve küçük ölçekli firmaların aralarındaki ilişki ve iletişimi geliştirerek, bir arada daha çok projeye imza atmalarına ve var olan endüstriyel kaynakların etkin kullanılmasına, yapılacak ilgili yeni yatırımların doğru planlanmasına katkıda bulunmak.
Alt yüklenici firmaların yetenekleri ile ana yüklenici firmaların beklentilerinin ortaya konması; ana yüklenici firmaların hedefleri hakkında bilgilendirme yapmaları ve bu yolla proje iş paketleri için işbirliği zemininin oluşturulması da, diğer hedefler arasında yer alıyor. 8..
Katılımcılara, kısa sunumlar yapılacak
Etkinlikte, açılış konuşmalarını takiben, ana yüklenici firmaların iş potansiyelleri, dışarıdan alım yaptıkları, ya da yapmayı planladıkları teknoloji alanları, mevcut kısa, orta ve uzun vadeli projeler gibi bilgiler,  firmaların ve araştırma merkezlerinin genel tanıtım bilgileri ile katılımcılara kısa sunumlar halinde aktarılacak.
Firma stantları kurulacak
Kurulacak firma stantları ile sunumlar esnasında ve sunumları müteakip, yüz yüze görüşmelere de olanak sağlanacak. Teknokent Savunma Sanayii Kümelenmesi 3. Proje Pazarı Etkinliği’ne kayıt için tssk@odtuteknokent.com.tr adresine iletişim bilgileriniz ile mail atmanız gerekiyor.

Share
450 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2