logo

15 Mayıs 2015

TEKDEN KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNİ KAYMAKAMLIK KONFERAN SALONUNDA AĞIRLADI

Vakıflar Haftası münasebeti  ile  13  Mayıs 2015 Çarşamba günü Tekden Koleji 7.Sınıf Öğrencileri  Maltepe İlçe Kaymakamı Necip ÇAKMAK’ın huzuruna çıktılar. Makama çıkan öğrenciler Kaymakamlık Konferans Salonunda ağırlandılar.

2.

Kaymakam Necip ÇAKMAK öğrencilerle yakından ilgilenerek, yaptığı konuşmada Vakıf nedir, amaçları nelerdir, yardımlaşmanın önemi ve bu yardımların kazanımları konusunda bilgi alış verişinde bulundu Makamı ziyaret eden Okul Müdürü Nuri ÖKAN ve Müdür Yardımcısı Beytullah EREN İlçe Kaymakamı Necip ÇAKMAK’a teşekkür ve sükranlarını sunarak, duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

 

Bu vesileyle; Tekden Koleji Sosyal Bilgiler Zümresinin  organize ettiği etkinlikler kapsamında Öğrencilerin aileleri ile hazırladıkları yardım kolilerini Maltepe İlçe Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının tesbit ettiği ihtiyaç sahibi 35 aileye verilmek üzere Tekden Koleji Öğrencileri  tarafından Kaymakamlık Vakfına ulaştırıldı. Öğrenme arkadaşlarının duygusal ve ruhsal zekalarına yatırım olduğu düşüncesiyle, paylaşma ve yardımlaşmanın önemi bu etkinlikle  bir kez daha vurgulanmış oldu.

 

Maltepe İlçe Kaymakamı Necip ÇAKMAK kendilerini ziyaret eden Tekden Koleji yöneticilerine, Öğrencilere  ve ailelerine  Kaymakamlık Vakfı kanalıyla ihtiyaç sahibi kişilere yapmış oldukları yardımlaşmadan dolayı teşekkür etti.

 

VAKIFLAR HAFTASI TEKDEN’DE KUTLANDI

 

Vakıf ve vakfetmenin önemini anlama ve farkındalık oluşturma adına Sosyal Bilgiler Zümresi tarafından düzenlenen “Vakıflar Haftası”  12 Mayıs 2015 Salı günü Tekden Koleji Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Etkinliğe Vakıflar Genel Müdürlüğü İstanbul 1.Bölge Şube Müdürü Serpil ÖZÇELİK, 2.Bölge Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şube Müdürü Seniye KALAFAT, Vakıflar Genel Müdürlüğü Yüksek Mimar Dr. Olcay AYDEMİR, Vakıflar Müdürlüğünden Coşkun BAYRAKTAR katıldılar. Vakıf Dede ve Çocuk Meddahı gösterimi ve Dr. Olcay AYDEMİR öğrencilere “Vakıf Sanat, Estetik” konulu Konferans verdi. FSM Vakıf Üniversitesi’nden Ayşe SAYIN ve Berna VELİOĞLU tarafından da uygulamalı sunum ve workshop yaptırıldı.

 

SANAT DALLARINI TANIMAK ve TANITMAK AMAÇLI SERGİ AÇILDI

Klasik Türk Sanatları Vakfı ve Vakıf Teship Öğretim Görevlisi Ayşenur VELİOĞLU’nun katkıları ile öğrencilere çeşitli sanat dallarını tanımak ve tanıtmak amaçlı sergi açılışı gerçekleşti.Okul Hayal Bahçesinde açılan Sergide teship, minyatür, ebru, ka’atı ve hat sanatlarına ait bir birinden değerli eserler ilgililerinin, sanat sevenlerin beğenisine sunuldu

7.Sınıfların Sosyal Bilgiler dersi projesi kapsamında hazırladıkları Vakfımızı ve Kültürel mirasımızı tanıtan maket çalışmalarından oluşan Vakıf, sanal, estetik konulu “Maket Sergisi” gerçekleştirildi.

ŞİİR ve KOMPOZİSYON YARIŞMASI BİRİNCİLERİ BELLİ OLDU

Türkçe Zümresinin katkıları ile gerçekleştirilen Şiir ve Kompozisyon  yarışmalarında dereceye giren 6 C Sınıfından Begüm USTACIK ve 7 E Sınıfından Beyza BAŞER’e  başarılarından dolayı hediyeleri verildi. Açılış konuşmasını Tekden Koleji Okul Müdürü Nuri ÖZKAN yaptı, başarılarından dolayı öğrencileri tebrik etti.

Vakıflar Haftası münasebeti ile  amacına uygun bir şekilde gerçekleşen Programa Tekden Öğrenme arkadaşları, Eğitim Liderleri, Müdür Yardımcıları ve   misafirler katıldı. Tekden Koleji Genel Müdürü Osman TAŞDEMİR kapanış konuşmasında; Vakıf ve Vakfetmenin önemine değinirken, örnekler le önemli noktaların altını çizdi. Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüklerine, Öğrencilere, Eğitim Liderlerine, Sosyal Bilgiler Zümre Başkanlığına, Eğitim Lideri Leyla ALİDAĞI’na teşekkür.

 

Share
421 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2