logo

09 Ağustos 2016

Tek vücut olduk

MARDİNFED tarafından, 15 Temmuz darbe girişimine yönelik yayınlanan deklarasyonda, “Tüm renklerimiz ve görüş ayrılıklarımızı bir kenara bırakıp hepimiz tek vücut olduk” denildi.1

Müslüm Aktürk/İSTANBUL

MARDİNFED (Mardin Dernekleri Federasyonu) tarafından, 15 Temmuz darbe girişimine yönelik yayınlanan deklarasyonda, “Tüm renklerimiz ve görüş ayrılıklarımızı bir kenara bırakıp hepimiz tek vücut olduk. Milli iradeye, demokrasiye ve vatana dair sevdamızın can verme pahasına olduğunu bir kez daha dünyaya ispatladık.” İfadesi kullanıldı.

“Aziz Milletimize” başlığıyla yayınlanan açıklamada, 15 Temmuz akşam saatlerinde başlayan ve tüm yurttaşlarımızın canına kastedip, Türkiye Cumhuriyetini bölmeye yönelik başlatılan darbe girişiminin esefle ve nefretle kınandığı belirtilerek, şöyle devam edildi:

“İstikbalimize vurulmaya çalışılan bu darbe, yurttaşlarımızın birlik içerisindeki duruşlarıyla püskürtülmüş ve ardından bu hain odakların üzerine gidilmiştir.

Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve mecliste grubu bulunmayan tüm partilerimizin ortak paydada buluşmasıyla VATAN yeniden güneş açmıştır. Tüm renklerimiz ve görüş ayrılıklarımızı bir kenara bırakıp 15 Temmuzda hepimiz tek vücut olduk. Milli iradeye, demokrasiye ve vatana dair sevdamızın can verme pahasına olduğunu bir kez daha dünyaya ispatladık.

Büyük ve kudretli millet yapımızdan asla taviz vermedik, bundan böylede asla vermeyeceğiz. Bizi bir birimize daha fazla kenetleyen bu girişim inşallah bundan sonrada tüm sorunlarda aynı birlik ve beraberlikle yürümeye devam edecektir.

Bizi bize kırdırmaya çalışan, kimi zaman din, kimi zaman farklı ideolojik unsurlarla nifak sokmaya çalışan tüm guruplara, milletimiz gerekli cevabı fazlasıyla vermiştir. Bundan hareketle Bugün Türkiye halklarının birleşme ve bir olma günüdür. Bizler zaten öyleydik ama aramıza nifak sokmaya çalıştılar.

Şimdi bir kez daha deklere ediyoruz. Tüm halklarımızla biz TÜRKİYE’yiz. Milli irade ve demokrasiden asla ödün vermeyeceğiz. Canımız pahasına olsa bile bu ülkeyi böldürtmeyeceğiz. Milletimize saygıyla arz ederiz.”

 

Share
369 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2