logo

29 Aralık 2015

Tek Kareyle Zeytinburnu’nu Anlattılar

Zeytinburnu’nda amatör ve profesyonel sanatçıların katılımıyla bu yıl 5’incisi düzenlenen ‘Zeytinburnu’nda Yaşam’ konulu fotoğraf yarışmasının kazananları belli oldu. Birincinin 6 bin, üçüncünün 3 bin TL para ödülü kazandığı yarışmada birinciliği Evren Pehlivan, üçüncülüğü Ferhat Keskin aldı.

 7

Zeytinburnu Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu(TFSF) işbirliğiyle bu yıl 5’incisi düzenlenen ’Zeytinburnu’nda Yaşam’ isimli fotoğraf yarışmasına amatör ve profesyonel olmak üzere 714 sanatçı katıldı. Toplamda 2 bin 555 fotoğrafla “anı” ölümsüzleştiren yarışmacılar, Zeytinburnu’nun en güzel karelerini yakalamaya çalıştı. Yarışmanın ödül töreni ise Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ödül töreni öncesinde sergilenmeye değer bulunan 58 fotoğraf, fuaye alanında ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Zeytinburnu’nun en güzel anlarını yansıtmak amacıyla çekilen fotoğrafların görücüye çıktığı sergi, protokol üyeleri tarafından açıldı.

8..

5 YILLIK GELENEK “YILDIZ” PLAKETLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

 

Fuaye alanındaki açılış esnasında Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) Başkanı İbrahim Göksungur, Zeytinburnu Belediyesi’nin beş yıldır geleneksek hale getirdiği fotoğraf yarışması sebebiyle Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Erdem Zekeriya İskenderoğlu’na “Yıldız Plaket” takdim etti.

 

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

 

Çektikleri fotoğraflarla ödüle layık görülen fotoğraf sanatçıları, ödüllerini düzenlenen törenle aldı. Amatör ve profesyonel olmak üzere toplam 714 sanatçının mücadele ettiği yarışmada birinciliği ‘Zeytinburnu Kültür Merkezi’nde’ isimli fotoğrafıyla Evren Pehlivan kazandı. Yüzlerce yarışmacı ve binlerce fotoğraf arasından sıyrılarak birinci olan Pehlivan, 6 bin lira değerindeki hediye çekini Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın elinden aldı.
Ödül töreninde katılımcılara hitap eden Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Zeytinburnu konulu 5’inci fotoğraf yarışmasının finalindeyiz. Katkı veren bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Her yıldan daha fazla katılım oldu. Umarım fotoğrafları da beğendiniz. Birbirinden güzel fotoğraflar ortaya çıktı.” dedi.

Genelde dereceye girenlerin fotoğrafa çekmeye yeni başlayan kişiler olduğunu dile getiren aydın, “Birincimiz Evren Pehlivan 2 yıldır fotoğraf çekiyor ve gördüğünüz gibi dereceye girdi. Geçen senede dereceye girenler kısa sürede fotoğraf çekmeye başlayanlardı. O yüzden eğer fotoğraf çekmeye başlamadıysanız henüz geç değil bir an önce başlayabilirsiniz. Çünkü çok kolay yol alınabiliyor.”dedi.

Tören sevilen ses sanatçısı Züleyha’nın konseriyle devam etti.

Share
295 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2