logo

18 Mayıs 2015

“TATAR YAPI” BİR DÜNYA MARKASI OLMA YOLUNDA

Tatar Yapı inşaat sektöründe bir numara. Kendi sektöründe başarılı çalışmalar yapan “TATAR YAPI  Dünya markası olma yolunda hizmete devam ediyor.

tatar yapıKayseri’nin köklü ve tanınmış ailelerinden olan, TATAR ailesinin, 3. Kuşak temsilcilerinin, farklı tasarımlarla sektöre yeni bir vizyon kazandırabilmek, kendi bakış açılarını yansıtmak adına oluşturduğu konsept proje markasıdır.
Kayseri’de sözü geçen kanaat önderlerinden olan Hacı Muhittin TATAR beyin, 1974 yılında yolunu açtığı ticari faaliyetler, 1984 yılında oğlu Sayın Mehmet TATAR bayrağı devir almasıyla, geniş bir yelpazeye yayılarak, zenginleşmeye, ticari anlamda ülkesini ve toplumu kalkındırmaya devam etmiştir.
Mehmet TATAR, Metar Grup markası ile 1984 yılından bu yana birçok sektörde adından söz ettirmiş ve yaptığı her projede, bulunduğu bölgeye hizmeti ve kaliteyi taşıyarak farkındalık yaratmış, gelişmekte olan bölgelere öncülük ederek iz bırakmıştır. Mehmet TATAR sektöre yön veren faaliyetleri ile geride bıraktığı zamanda elde ettiği deneyimleri, çocuklarına aktararak, vizyoner bir yapılanma ile yola çıkma hazırlıklarına rehberlik etmektedir.
Gelişen ve değişen arz – talep dengesini yakından takip eden TATAR ailesi, çağı yakalamak, beklentinin üzerinde hizmet vermek, modern mimarinin ülkemizdeki çıtasını Avrupa standartlarına çıkarmak, teknolojik yenilikleri insanların hizmetine sunarak yaşam kalitesini arttırmak misyonu ile 3. kuşak genç temsilcileri Gülşah TATAR ve Mert TATAR kardeşler 2014 yılından bu yana TATAR YAPI markası ile konsept projelerini sektöre kazandırmaya başlamıştır. Konsept proje kapsamında butik otel ve otel zincirleri, iş merkezi – plaza serileri, home – ofis serileri ve konut projeleri yer almaktadır.
Projelerimizin tasarım aşamasında Sabri Paşayiğit Dizayn Ofis, PR ve tanıtım aşamasında Fikirevim Reklam Ajansı ile takım olarak hareket ediyoruz. Takım arkadaşımız olan ve kendi alanlarında duayen olarak anılan tasarım ve reklam ekibimiz, birlikte oluşturduğumuz yeni fikirlerimize rehberlik etmektedirler.

 
Geliştirilen projeler için yapılan piyasa araştırmaları ile uygulama bölgeleri seçilmiştir. Uygulama bölgeleri belirlenirken başlıca kriterler, doğru proje, doğru konum, doğru-farklı ve ihtiyaca uygun tasarım, doğru hedef kitle, doğru zaman ve piyasa açısından dengeli fiyat olmuştur.

 
TATAR YAPI olarak otel ve butik otel tasarımlarımızın uygulamalarına Beyoğlu ve Gümüşsuyun’da başladık. Otel ve butik otel serimiz MAROON-GÜMÜŞSUYU ve MAROON-PERA olarak hizmet vermektedir. Serinin devamı olarak Pendik-Güzelyalı’da 402 odalı, Ataşehir bölgesinde 183 odalı Hilton veya Holiday Inn projelerimizin tasarımına başladık. TATAR YAPI, Tatar İstanbul markası ile önümüzdeki 5 yıl içinde 1.000’den fazla odayı turizm sektörünün hizmetine sunmayı hedeflemektedir.

 
şu an, Ataşehir – Şerifali bölgesini iş merkezi-plaza ve home-office konsept projeleri için üs olarak belirlemiştir. Bu bölgenin seçiminde belirleyici faktör yine bölge analiz kriterlerimiz olmuştur. Bölge, Sabiha Gökçen Havaalanını, Türkiye’nin Finans Merkezini,metro ile toplu ulaşıma yakınlığı, Ankara-İstanbul yolu ve Pendik Gişelerine girişden önceki lokasyon özelliği, anayola bağlantı noktalarını, sektörde öncü birçok A+ markanın büyük yaşam alanı projelerini kapsadığı için Anadolu Yakasının parlayan yıldızı haline gelmiştir.

 
Önceki dönemler de, daha çok Anadolu kökenli ailelerin üretim ve ticari faaliyetlerini sürdürdükleri atıl bir bölge iken, bugün gelinen noktada, yabancı sermayeli şirketlerin Türkiye’deki genel merkezlerini, yine ticari faaliyet gösteren yerli firmaların genel merkezlerini, tüm devlet ve özel bankalarının merkezlerini konumlandırdıkları ve konumlandırma fırsatı kolladıkları, arayış içine girdikleri bir cazibe merkezi haline gelmiştir.

 
TATAR YAPI olarak konjonktürü yakından takip ederken, bizde bu farkındalığı kullanmak ve bakir olan bu bölgeye konsept projelerimiz ile kendi bakış açımızı getirmek ve imzamızı atmak istedik. Son dönemlerde piyasadan bölgedeki arsalarla ilgili yoğun teklifler gelmeye başlamıştı ve biz de yaptığımız fizibilite çalışmaları ile birçok arsaya yatırım yapma fırsatı bulduk. Yani gerçekleştirdiğimiz ve hazırlığını yaptığımız tüm projelerin arsa malikiyiz.
Arsa yatırımlarımız sürerken bölgedeki ihtiyacı da gözlemleme fırsatımız oldu. Yeni tasarımlarla hem bölgenin standardını yükseltmek hem de birçok özelliği ve kullanım şeklini bünyesinde barındıran projelerle herkesin ihtiyacının çözüm ortağı olmayı hedefledik.

 
Geçmişteki başarılarımızı ve piyasadaki tercih edilme önceliğimizi bilen birçok işadamı dostumuzun da bu konudaki ısrarlı teşvikleri, bölgedeki yeni oluşumu en iyi bizim markamızın uygulayabileceğine, bölgede fark yaratacağımıza, değer katacağımıza olan inançları şevkle kollarımızı sıvamamıza sebep olmuştur.

 
Aynı zamanda bölgenin yerel yönetimlerinin de firmamıza ve projelerime olan inançları, destekleri, büyük bir sorumluluk hissi ile canla başla çalışmamıza ayrıca vesile olmuştur.

 
Yerel yönetimlerin, sizlere sunduğumuz LOFTUP 7.60 ve WORKUP 5.50 projelerimizi, bölgenin vitrin ve marka yüzü projeleri olarak lanse etmeleri bizleri onurlandırmıştır.
capture-20150518-181250

LOFT UP / 7.60 (HOME – OFFICE PLAZA)
TOPLAM ARSA ALANI: 900 M2
TOPLAM İNŞAAT ALANI: 6.000 M2
BODRUM ( -1 , -2 OTOPARK) : 750 M2, 750 M2
GİRİŞ – ZEMİN ( CAFE-RESTAURANT ): 578 M2 / H: 760 CM
(1-2), (3-4), (5-6), (7-8), (9-10) DUBLE KATLAR: 822, 26 M2 / H: 7.60 CM
LOFT UP / 7.60 (HOME – OFFICE PLAZA)
ARSANIN DETAYLARI
İKİZ PARSEL
AYNI KOTTA ARSA

YAPI DETAYLARI
DIŞ CEPHEDE KOMPLE CAM ÖZELLİĞİ
SAĞ VE SOL ARKA ORTA KISIMLAR KOLON
BRÜT BETON KULLANIM
SERAMİKLER DÖŞELİ
TESİSATLAR DÖŞELİ
PARKELER DÖŞELİ
ISITMA – SOĞUTMA DA WRF SİSTEM ÖZELLİĞİ
KAPSAMLI JENERATÖR
SU DEPOSU
HAVALANDIRMA SİSTEMİ
HER BAĞIMSIZ BÖLÜME WC – MUTFAK – BANYO
YÜKSEK TAVAN VE BAĞIMSIZ BÖLÜM İÇİ GALERİ ÖZELLİĞİ
AKILLI BİNA OTOMASYONU
CAMLARDA TERS AÇILIM ÖZELLİĞİ
YANGIN VE NORMAL MERDİVEN
FİBER OPTİK ALT YAPI ÖZELLİĞİ

 
LOFT UP / 7.60 (HOME – OFFICE PLAZA)

 
TATAR YAPI olarak bölgede 150 adet bağımsız bölümden oluşan LOFT UP / 7.60 ( home – office plaza ) serisi ve 25 adet WORKUP / 5.50 (mini plaza) serisi hedeflemekteyiz. Aynı zamanda plaza projelerimize yürüme mesafesinde, 183 odalı Hilton veya Holiday Inn projelerimizin tasarımına başladık.

 
HOME – OFİS PLAZA konsept projemiz sizlere özgürlüğünüzü vaat ediyor. Belirleyici, bağlayıcı, sınırlı düşünce ve kullanım bu projemizden çok uzakta. Sizlere vahşi ve yüksek plaza kirliliğinden uzakta, özgür, çevreci, modern, insancıl bir yaşamın kapısını aralıyoruz. İster yaşam alanınızı, ister çalışma alanınızı, isterseniz aynı bağımsız bölüm içinde hem yaşam hem de çalışma alanınızı kendiniz hayal ediyor, seçiyor, tasarlıyorsunuz.

 
Panoramik manzarayı odanızın doğal manzarası haline getiren eklentisiz dış cephe cam kaplama yapısı ve mimarisi ile ufkunuzu genişletiyor, sınırlarınızı yükseltiyorsunuz. Bağımsız bölümünüzün içerisindeki galeri boşluğu ile baş döndürücü ve hiçte alışık olmadığınız tarzda dizayn edilmiş tavan yüksekliğinizin, alana kazandırdığı geniş hacim ve aydınlık duygusu, her gün pozitif enerji ile dolmanızı sağlayacak. Kullanım detayını belirlediğinizde, evinizi işinize, işinizi de evinize komşu yapma fırsatını bu kadar kaliteli bir yapı ve keyif verici bir mimari ile pekiştirmiş olacaksınız.

 
Plazamızın -1. ve -2. Katlarında her bağımsız bölüme ait özel otopark alanları yerini alacaktır. Katlardan otopark katına asansör ile direk ulaşım kullanımı sağlanacaktır.

 
Plazamızın giriş bölümünde karşılanacağınız resepsiyon bölümü ile ister bağımsız bölümünüze, isterseniz kafe- restoran bölümüne geçiş sağlayabilirsiniz. Kafe ve restoran bölümümüzün işletmesi, konusunda marka olan bir firmaya verilip, sakinlerin ihtiyacını karşılar kalitede olmasına dikkat edilecektir. Resepsiyon 7/24 tüm acil ve özel ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek şekilde, teknik ekiple de koordineli bir hizmet verecektir. Yine aynı katta kışın da konforunuzu düşünerek kış bahçesi kullanımı sağlayacak özel alanlar tasarladık.

 
Yine plazamızın giriş katında, toplantı salonu, mini konferans salonu ve misafir ağırlama salonu olarak hizmet verecek ortak alan birimlerimiz de iş ve sosyal hayatınıza katkı sağlayacak şekilde dizayn edilecektir.

 
Plazamızın teras bölümünde sosyal tesis imkânı sunulacak olup, spor salonu, açık ve kapanabilir yüzme havuzu, mini sinema, çardaklar altında oturma ve dinlenme alanları tahsis edilecektir. Tüm bu donanımlara sahip home – office plaza projemiz lansman fiyatı ile satışa sunulmuştur. Yüksek kira getirisi ve düşük ortak gider ile yatırımcı çevrelerin ihtiyacına cevap vermektedir. KDV %1’dir.Home-office plazamızda ki kira getirisi şerefiyesine göre 2.000$ ila 2.500$ arasında değişiklik göstermektedir.

Share
1693 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2