logo

16 Nisan 2015

TARSİM’den geçmiş olsun ziyareti

0Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu    Manisa ve ilçelerini etkileyen don hadisesi sebebiyle hasar gören üzüm bağlarını gezdi ve eksperler tarafından sürdürülen hasar tespit çalışmaları hakkında detaylı bilgi aldı.

Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu 18-21 Mart tarihleri arasında, Manisa Merkez, Turgutlu, Saruhanlı ve Akhisar ilçelerinde görev yapan 90’a yakın eksper ile bir araya geldi. Satoğlu, eksperlerin sürdürülen çalışmalar hakkındaki izlenimlerini dinledi ve sorularını yanıtladı.

Toplantının ardından Manisa Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte sahadaki çalışmaları yakından izleyerek, üreticilerle birebir görüşmelerde bulunan ve geçmiş olsun dileklerini ileten Satoğlu , “Bölgedeki ekspertiz işlemleri, hasarlı bağ ve bahçelere tek tek gidilmek suretiyle 226 kişiden oluşan kalabalık bir eksper ekibi tarafından sürdürülmektedir. Geçici ekspertizler devam etmekte olup, 10 Nisan tarihi itibarıyla tamamlanması planlanmıştır. Kesin ekspertiz işlemleri ise Haziran ve Temmuz aylarında yapılacaktır. Bu doğrultuda Tarım Sigortasını zamanında yaptıran üreticilerimiz adına mutlu olduğumu ifade etmeliyim. Ancak tarım sigortası yaptırmayan üreticilerimize de, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın sistemlerine kayıt olup ya da kayıtlarını güncelleyip, bir an önce yetkili sigorta şirketlerinin acenteleri aracılığıyla sigortalarını yaptırmaları konusunda çağrıda bulunmak istiyorum. Çok sayıda üreticimiz Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’nin sunduğu imkanlardan faydalandı ve faydalanmaya da devam ediyor. Bu Sistem ülkemiz için, tarımsal faaliyette bulunan tüm üreticilerimiz için” dedi.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
629 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2