logo

02 Temmuz 2016

TARSİM, Azerbaycan Sigorta Forumu’nda

TARSİM, 23-24 Haziran tarihlerinde, Azerbaycan’ın Bakü kentinde düzenlenen 7’nci Uluslararası Azerbaycan Sigorta Forumu’na katıldı.

7497fdfb-bfc0-4302-b865-74301ae4e889

Türkiye, Kafkasya Bölgesi, Orta Asya, Avrupa, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) gibi ülkelerin yanı sıra, 20 ülkeden, 250’den fazla üst düzey reasürans ve sigorta uzmanlarının bir araya geldiği Forum’da,  mevcut pazar şartları için pratik çözümler, bölgedeki sigorta, reasürans, yönetmelik ve yasal düzenlemelerdeki son gelişmeler, tarım sigortası ve tarımsal riskleri azaltmanın etkili yolları gibi sektörün temel başlıkları görüşüldü.

TARSİM Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu, organizasyon çerçevesinde düzenlenen “Tarım Sigortalarında Riskin Değerlendirilmesi ve Devletin Tarım Sigortaları ile İlgili Yasal Düzenlemeleri” başlıklı panele katıldı. Panel’de, “Tarım Sigortalarında Türkiye Deneyimi” konulu bir sunum gerçekleştirerek, Sistem’in geçmiş 10 yılı hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Ayrıca Azerbaycan Cumhuriyeti Finansal Piyasalar Denetim Otoritesi yetkilileriyle birlikte Azerbaycan’da oluşturulacak tarım sigortası sistemi için verilebilecek destek konularında toplantılar gerçekleştirdi.

Azerbaycan’lı yetkililer önümüzdeki aylarda TARSİM’i daha yakından tanımak üzere Türkiye’ye ziyarette bulunacak.  

 

Share
498 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2