logo

11 Haziran 2015

tarım alet ve makineleri alınarak çiftçinin hizmetine verilecek

9Tarımsal faaliyetlerde kullanılmak ve çiftçilere destek olmak amacıyla, araç ve hizmet alımı yapılması karara bağlanarak, çalışmalara başlandı.

Tarım ve hayvancılığın geliştirilmesine yönelik olarak verdiği desteklere devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı’nın, ilçelerdeki tarımsal faaliyetlerde kullanılmak ve çiftçilere destek olmak amacıyla, araç ve hizmet alımı yapması kararlaştırıldı.
Ürünlerin biçilmesi, taşınması ve depolanması hizmeti de verilecek
Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edilen başkanlık yazısına göre; silaj streçleme makinesi, traktör, römork, tohum eleme makinesi alınmasına, çiftçilerin ürünlerinin biçilmesi, taşınması ve depolanması için mal ve hizmet verilmesine karar verildi.

Yaz sezonu boyunca kültür gezileri düzenlenecek

Ba arada yine Meclis Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez yönetimindeki Belediye Meclisi toplantısında,“Hayat devam ediyor” isimli proje kapsamında, Ramazan’a özel bir karara imza atılarak, Ankara’da bulunan yetim ve öksüz sığınmacı çocuklar için, yaz sezonu boyunca kültür gezileri düzenlenmesi ve çeşitli hediyeler dağıtılması kararlaştırıldı.

           

Share
286 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2