logo

reklam

“Tanışma Gecesi”devam edecek

İstanbul Şanlıurfalılar Derneği, İstanbul’da öğrenim gören üniversite öğrencilerinin birbirleriyle tanışmaları için gece düzenledi. Geceye 300’e yakın öğrenci katıldı.

img_8555-1

Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Av. Müslüm Kayacan, memleketlerinden uzakta olan Şanlıurfalı üniversite öğrencilerine sıla hasretini bir nebze de olsa gidermek, ayrıca birbirini tanımayan öğrencileri tanıştırmak için böyle bir girişimde bulunduklarını söyledi. 11 Nisan Sıra Grubu’nun yerinde bir araya gelen öğrencilere, tanışıp kaynaşmanın yanı sıra Şanlıurfa mutfağının vazgeçilmez yiyeceği olan çiğköfte de ikram edildi. Kayacan, Mehmet Çimen Sıra Gecesi Grubunun ise gençlere biri birinden güzel türküler sunduğunu, davul zurna ve folklör eşliğinde halaylar çektiklerini belirtti. Başkan Kayacan, ilk kez düzenlenen tanışma gecesinin geleneksel hale getirmeyi düşündüklerini, sorunları olan öğrencilerin sorunlarını da çözmeye çalışacaklarını vurguladı.

img_8473-1

Kayacan; “Bu gecenin gerçekleşmesinde emeği geçen Başta öğrencilerden sorumlu komisyon başkanı Yasemin Güllüoglu ve dernek müdürü Mahmut Çap’a, Sıra odası üyelerine, gecede sahne alan Mehmet Çimen ve ekibine, dernek yönetim kurulu üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

1

Yasemin Güllüoglu ise yaptığı açıklamada “sizler her biriniz birer yıldızsınız bugün öğrenci olabilirsiniz yarın bu derneğin yönetimi sizlerde olacak diyerek katılımcılara teşekkür etti.img_8537-1

Haber / Mehmet Canbekli
Foto / Ahmet Üner

Share
852 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2