logo

24 Ekim 2015

ŞUTSO, KARDEŞ ODA BUTSO’YU AĞIRLADI

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) 2012 yılı Kasım Ayı’nda kardeşlik protokolü imzaladığı Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Heyetini ağırladı.

1

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Feridun Kahraman, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Gürses, İlker Duran ve Meclis Başkanlık Divan Katibi Zübeyde Demir’in de aralarında bulunduğu 8 kişilik heyet, programları çerçevesinde geldikleri Şanlıurfa’da ŞUTSO’ya da bir ziyaret gerçekleştirdi.

 

Gerçekleşen ziyarette konuşan ŞUTSO Başkanı E. Sabri Ertekin, heyeti ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını, iki kardeş oda arasında ticaret köprüleri kurmaya, ticari konularda iş birliği yapmaya hazır olduklarını ve ilimize yapılacak yatırımlarda her türlü desteği sağlayacaklarını ifade etti. Başkan Ertekin, BUTSO Heyetine, ilimizin mevcut ekonomik, ticari, sanayi ve iş gücü potansiyelleri, sanayi üretimi ve ihracat yapan firmaları hakkında da detaylı bir sunum yaptı. Sunumda Şanlıurfa’nın 2023 hedeflerine değinen Başkan Ertekin “İlimizdeki mevcut potansiyelin yarısını dahi kullansak, hükümetimizin belirlemiş olduğu kişi başı 25 bin Dolar Milli gelir hedefine ulaşabiliyoruz. Bu büyük potansiyeli bünyesinde barındıran Şanlıurfa’ya yatırım yapmak isteyen tüm yatırımcılarımızı bekliyoruz” dedi.

 

Toplantıda Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yunus Çolak ise ilimizde yatırım yapılabilecek sektörler, teşvik destekleri ve ilimizin iş gücü potansiyeli konularında bir sunum yaptı.

 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ise yaptığı konuşmada “Şanlıurfa’da bulunmaktan ve Kardeş Odamız Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda olmaktan oldukça mutluyuz” dedi.

 

Gerçekleşen toplantıda ŞUTSO Meclis Başkanı İbrahim İletmiş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil Akkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Tuz, Murat İmamoğlu, Kadir Kılıçoğlu, Cumali Güneş, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ateş de hazır bulundu.  Yaklaşık 45 dakika süren ziyaret karşılıklı hediyeleşme ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Ziyaretin ardından BUTSO Heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik bir toplantı gerçekleştirmek üzere ŞUTSO’dan ayrıldı.

Share
260 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2