logo

18 Haziran 2015

ŞUTB’DEN RAMAZAN AYI MESAJI

12Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ömer Eyyüpoğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 

Ramazan Ayı dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ömer Eyyüpoğlu,  Mübarek Ramazan ayının tüm yurtta olduğu gibi Şanlıurfa’da da barış, sevgi, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde geçmesi temennisinde bulundu.

Ramazan ayının manevi duyguların zirveye ulaştığı, birlik ve beraberliğin, dostluk ve dayanışmanın yaşandığı kardeşlik ve muhabbet bağlarının kuvvetlendiği bir ay olduğunu ifade eden Eyyüpoğlu, “İnsanların paylaşma güzelliğinin tatbiki ile aç ve yoksulların halini daha iyi anlayarak daha çok yardım eli uzattığı Ramazan ayı, dayanışma vesilesi olarak 18 Haziran günü  başlamaktadır. Mübarek Ramazan ayının tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de barış, sevgi, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde huzurlu bir şekilde geçmesini diliyor. Bütün hemşerilerimin ve islam aleminin ramazan ayını kutluyorum.” dedi.

 

Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ise; yayımladığı mesajında; Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diledi.

 

11 ayın sultanı Ramazan ayının özündeki merhamet ve bereket ile hem gönüllerin kirlenmişliğini ve tozunu gidermekte hem de kardeşlik ve paylaşma duygularıyla toplumsal hayatın huzur ve barışına büyük katkı sağladığını aktaran Başkan Kaya,  bu kutsal ayda daha fazla yardım yapılarak ihtiyaç sahibi olanlarla bir dayanışma içerisinde olunacağına inandığını söyledi. Ramazan ayının erdemli özelliklerin yerleşmesi adına bir vesile olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Kaya;  “Ramazan ayı, kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı bir dönemdir. ilimizde bulunan Suriyeli kardeşlerimize yardım eli uzatmamız ve onları iftara davet etmemiz Ramazan ayının ruhuna daya uygun olacağı kanaatindeyim.  Bu vesile ile tüm hemşerilerimin ve islam aleminin  Ramazan ayını kutluyorum.” diye konuştu.

 

Share
251 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2