logo

12 Temmuz 2015

ŞUTB’DEN KADİR GECESİ MESAJI

Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ömer Eyyüpoğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya,  Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı.13

Kadir gecesi dolayısıyla mesajı yayımlayan Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ömer Eyyüpoğlu,  bu gecenin birlik, beraberlik, bereket ve yardımlaşma ve paylaşma ikliminde birleştirmesini,  daha güzel bir geleceğe kapılar açması temennisinde bulundu.

Mesajında;  Ramazan ayının son günlerinin yaklaşmasının hüznünü Kadir Gecesine ise ulaşmanın sevincini yaşadıklarını kaydeden Eyyüpoğlu,  bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesi’nin Kur’an-ı Kerimin indirilmeye başlandığı gece olduğunu hatırlattı.

Eyyüpoğlu; “ Hüç şüphesiz bu mübarek gece kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyamızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için büyük fırsattır. Bu vesile ile tüm Şanlıurfalı hemşerilerimin mübarek Kadir Gecesini kutluyorum.” dedi.

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Kadir Gecesi nedeniyle yayımladığı mesajda, bu mübarek gecede; nefretin ve kötü duyguların önüne geçmek gerektiğini söyledi.

Başkan Kaya; tutulan oruçlarla, yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak edilen Ramazan Ayı’nın, Kadir Gecesi ile zirveye ulaştığını ve bayram sevinci ile taçlandığını söyledi.
Tüm insanları engin düşünmeye ve değerlendirmeye yönlendiren bu gecenin; bolluk, kazanç beraberlik, yardımlaşma, dua ve ziyaretlerle geçirilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Kaya, Kuran-ı Kerim’in övdüğü, sema kapılarının ardına kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul olduğu Kadir Gecesi’nin, kulun Allah’a yakın olduğu gecelerin en önemlisi olduğunu belirtti.

İslam alemi için büyük önem taşıyan ve nimetlerinin bol olduğu Kadir Gecesi’nin inananlar için bir fırsat gecesi olduğunu belirten Kaya, bu müstesna ve muazzez gecenin yolumuzu ve  ve hidayet ışığımızı buluşturması temennisinde bulundu.

Başkan Kaya; “Bizlere yoksulların, çaresizlerin halinden anlama şuuru veren ve ‘sabır’ denilen yüksek ahlaki meziyetimizi geliştiren oruç ibadetiyle geçirdiğimiz rahmet ve bereket mevsimi ramazan ayının sonuna yaklaşırken, yüce kitabımızda bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir gecesinde bol bol dua etmeli, yardımlaşma ve dayanışma örnekleri sergilemeliyiz. Bu mübarek gecede bu güzel vatanda sevginin, hoşgörünün, barışın ve huzurun olması için çaba sarf etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin ve hemşerilerimin Kadir Gecesi’ni kutluyorum.” dedi

Share
547 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2