logo

10 Nisan 2015

ŞUTB’DEN 11 NİSAN MESAJI

1Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ömer Eyyüpoğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ömer Eyyüpoğlu yayımladığı kutlama mesajında Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

 

95 yıl önde Urfa’lıların Fransız işgaline boyun eğmeyerek bağımsızlığı kişiliğin bir parçası görerek mücadele ettiklerini  ve işgalcileri topraklarından atmayı başardıklarını ifade eden Eyyüpoğlu, Şanlıurfa’daki mücadelenin diğer şehirlerin kurtarılmasında da örnek olduğuna vurgu yaptı.

Eyyüpoğlu; “Büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek bu toprakları bizlere onurla bırakan şehitlerimizi, gazilerimizi, Urfa Kurtuluş Mücadelesi Önderleri on ikileri rahmetle ve şükranla anıyor Tüm Şanlıurfalı hemşehrilerimin 11 Nisan Kurtuluş Bayramını Kutluyorum” dedi.

 

KAYA;  “ URFA KENDİNİ KURTARAN BİR ŞEHİR”

 

Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Şanlıurfa’nın On İkilerin önderliğinde onurlu bir mücadele verdiğini ve kendi kendini kurtaran bir şehir olduğunu belirtti.

 

Şanlıurfa’nın  95. yıl önce canları pahasına kıt imkanlarla bu topraklarda savaştığını hatırlatan Kaya,  Şanlıurfa’nın bağımsızlık  ruhuyla birlik ve beraberlik içerisinde kurtuluşunu ilan ettiğini söyledi.

 

Mesajında 11 Nisan Şanlıurfa’nın kurtuluşunu kutlayan Kaya; Bu gün  gazi ve şehitlerimizi anmanın ve hatırlamanın onuru ve gururunu yaşıyoruz.Bu topraklar için canları pahasına savaşan gazilerimizi ve şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.

 

 

 

Share
268 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2