logo

27 Ocak 2016

SURUÇTA İLKLERE İMZA ATILIYOR

02SURUÇ DEVLET HASTANESİNDE RAHİM KANSERİ AMELİYATI YAPILDI

 

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel sekreterliğine bağlı Suruç Devlet hastanesi Kadın Doğum Polikliniğine menopoz sonrası kanama şikâyeti ( 62 ) ile başvuran hastanın, Yapılan rahim biyopsisi ile hastaya tıp dilinde endometrium kanseri denilen rahim kanseri tanısı koyuldu. Genel Cerrahi Uzmanı. ve Kadın Doğum Uzmanı ile Birlikte gerçekleştirilen Ameliyatta kanserli olan bölge tamamıyla temizlendi. Hastanın Ameliyat sonrası tüm şikâyetleri geçti ve sağlığına kavuştu.

Suruç Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Necmi EŞİYOK; “Rahim kanseri tedavi edildiğinde oldukça iyi sonuçlar veren bir kanser türü olup, belirtileri arasında menopoz sonrası kanama yer almaktadır. Bu sebepten dolayı menopoz sonrasında olan her turlu kanama ciddiye alınmalı ve bir kadın doğum uzmanına başvurulmalı. ”dedi.

Dr. Eşiyok; Suruç halkının hizmetin en iyisine en kalitelisine layık olduğunu belirterek, ilçemizde yaşayan halkın il merkezindeki hastanelerde hangi imkan varsa Suruç devlet hastanesinede aynı imkanları getireceklerini tedavi olmak için il merkezine gitmelerine gerek kalmadan hastanemizde tedavi olmaları için çalışacaklarını söyledi.

 

Share
220 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2