logo

12 Haziran 2015

SURİYELİLERE SAHTE BELGE DÜZENLEYEN ŞEBEKE ÇÖKERTİLDİ

50Mardinde polisin düzenlediği operasyonda Suriyeden gelen şahıslara usulsüz yollarla sahtecilik yaparak kamu kurumlarındaki irtibatlarına rüşvet ve irtikâp yoluyla TC Kimliği veren çeteye düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 34 kişiden 22 kişi adliyeye sevk edildi.

Mardin merkez ve ilçelerinde düzenlenen operasyonda aralarında kamu görevlileri, muhtar ve iş adamlarının da bulunduğu 34 kişi  ” sahtecilik ve rüşvet vs. çok sayıda suç” işlemekten dolayı gözaltına alındı.  Kamu kurumlarındaki irtibatlarıyla rüşvet vererek sahte belgelerle Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının üzerine kimlik çıkartan çetenin sadece Mardin değil Doğu ve Güneydoğu illerinde uzantıları olduğu belirtiliyor.

Söz konusu çetenin lideri konumunda olduğu iddia edilen A.B ve M.Ç organizesinde iş takipçileri ve çeteye bağlı yeminli tercüme büroları tarafından sahte ve yanlış tercümelerle yüzlerce Suriye uyruklu şahsın TC Vatandaşı yapılarak ülke içine sokularak başta Doğu ve güneydoğu illeri olmak üzere kimlik çıkarttığı iddia ediliyor.

Kamu görevlileri olan F.A, M. Ç., in 100,lerce kişiye, sahte TC Vatandaşlığı Kimlik Kartı çıkartan kamu görevlileri devleti milyon dolarlar zarara uğrattığı iddia ediliyor.
Mardin Polisinin düzenlediği operasyonda ayrıca gözaltına alınanlar arasında da bölgede buyuculuk, cincilik ve üfürükçülük ve kalpazanlık yaptığı iddia edilen çetenin lideri A. B bulunduğu belirtildi.  Düzenlenen operasyonda gözaltına alınan A.B isimli şahıs kadınlara yönelik dini duyguları istismar ederek fuhuş yaptığı ve fuhşa aracılık ettiği iddia ediliyor. Söz konusu çetenin lideri konumunda olduğu iddia edilen A. B. is takipçileri ve çeteye bağlı yeminli tercüme büroları tarafından sahte ve yanlıştercümelerle yüzlerce Suriye uyruklu bayan şahsın fuhuş ve kuma olmak üzere TC Vatandaşı yapılarakülke içine sokularak basta Doğu ve Güneydoğu illeri olmak üzere kuma olarak satıldığı iddia ediliyor.Mahkemeye çıkarılan 22 kişi hakkında Resmi belgede sahtecilik, göçmen kaçakçılığı ve rüşvet alıp verme konularında işlem yapılacağı belirtildi.

Share
605 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

SURİYELİLERE SAHTE BELGE DÜZENLEYEN ŞEBEKE ÇÖKERTİLDİ” için 1 yorum

  1. kazım uyan : diyor ki:

    ŞIH lakaplı gri ceketli çete lideri Abdurrahman BURAK isimli şahsın büyücülük, cincilik, üfürükçülük yaparak halkın dini duygularını istismar ederek özellikle Kızlıltepe ve bölgede bir çok kadını kandırarak ırzına geçti.
    Tefecilik ve kalpazanlık yaparak trilyoner olan ŞIH ABDURRAHMAN BURAK 100 LER CE SURİYELİYİ FUHUŞ VE KUMA olması için sattı

UA-36507442-2