logo

30 Nisan 2015

Suriyeli sığınmacılara yönelik değerlendirme toplantısı yapıldı

9Şanlıurfa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Başkanlığında Suriyeli sığınmacılara yönelik her ay düzenli olarak yapılan aylık durum değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Her ay farklı bir kamu kurum kuruluşunun sunum yaptığı toplantıda bu ayki sunumları Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yaptı.

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, Günümüzde psiko-sosyal destek hizmetlerinin, afetler sonrası yürütülen insani yardım faaliyetlerinin ayrılmaz ve vazgeçilmez bir parçası olduğunu söyledi.

Müdür Demirkol,  Afetlerde Psiko-Sosyal destek hizmetleri, afet sonrası ortaya çıkabilecek psikolojik uyumsuzlukların, bozuklukların önlenmesi, aile ve toplum düzeyinde ilişkilerin kurulması ve geliştirilmesi, etkilenenlerin normal ya da yeni yaşamlarına geri dönmesi sürecinde birey, aile ve toplumun kendi kapasitelerini fark etmeleri ve güçlenmeleri ayrıca ileride ortaya çıkabilecek afetlerle başa çıkmaları amacıyla afet döngüsünün her aşamasında düzenlenen çok disiplinli hizmetler bütünü olduğunu belirtti.

Demirkol, katılımcıları Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşların Suriyeli sığınmacılara yönelik yaptığı hizmetler hakkında detaylı olarak bilgilendirdi.

Share
280 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2