logo

11 Şubat 2016

SURİYELİ MÜLTECİLERE TIBBI SEKRETERLİK KURSU

05Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (HARÜSEM) tarafından, Suriyeli mültecilerin sağlığını iyileştirme programı kapsamında Suriyeli Mültecilere Tıbbı Sekreterlik kursu verildi.

Harran Üniversitesi tarafından Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) desteğiyle düzenlenen Tıbbı Sekreterlik kursunda 26 kursiyer, eğitimini başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldılar. Kursiyerler, HARÜSEM dersliklerinde düzenlenen programla sertifikalarını Prof.Dr. Zeynep Şimşek ve Doç. Dr. Celal Ağan’dan aldılar.

 

Bu sertifika programından mezun olan kursiyerlerin, Suriyeli mültecilerin sağlığını iyileştirme merkezlerinde çalışma imkânlarını elde ettiklerini söyleyen Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (HARÜSEM) Müdürü Doç. Dr. Celal Ağan; “Eylül-Aralık ayları arasında süren eğitimle üniversitemiz tarafından Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) desteğiyle, Suriyeli mültecilerin sağlığını iyileştirme programı kapsamında, 26 Suriyeli kadın ve erkek mülteci kardeşlerimize Tıbbı Sekreterlik kursu düzenledik. Kursu başarıyla tamamlayan bu kursiyerlerimize sertifikalarını verdik. Arkadaşlarımıza çalışma hayatında başarılar dilerim” dedi.

 

Sertifika töreni, kesilen pastanın ardından çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

 

Share
250 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2