logo

18 Şubat 2016

SURİYELİ KARDEŞLERİMİZE DESTEK KERVANI YOLA ÇIKTI

Suriye’deki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan Türkmen kardeşlerimize yardım amacıyla 100 TIR’lık konvoyumuzu yolcu ettik. Üsküdar Belediyesi ve STK’ların işbirliği ile ülkemize sığınan Türkmenler için başlattığımız yardım seferberliği kapsamında dev konvoyumuz hayırlara vesile olmak üzere kontak çevirdi.ÜSKÜDAR KERVAN

Rus ve Esed rejimi zulmünden kaçarak Türkiye’ye sığınan binlerce Türkmen’e zorlu şartlarda yardımcı olmak adına, 100’den fazla Sosyal Toplum Kuruluşunun da katkılarıyla erzak gönderimi gerçekleştirdik. Yardıma muhtaç kardeşlerimizin biraz olsun yaralarını sarabilmek adına; ekmek, patates, kahvaltılık, kuru gıdalar, un, su, soba, battaniye, konserve, çocuk bezi, çocuk maması, hijyen malzemesi, ıslak mendil, kırtasiye, kaban, kazak, pattaniye, pantolon, çorap, bot, ayakkabı, eldiven, bere gibi 100 TIR dolusu insani yardım malzemesi yola çıktı.

ÜSKÜDAR TIIR

YARDIM İÇİN FIRINLAR KURULUYOR

Türkmenlere yardım için TIR’lar dolusu un göndererek katkı sağlayan bazı Sosyal Toplum Kuruluşları bununla yetinmeyip varacakları noktada kendi imkanlarıyla fırın kuracak. İhtiyaç sahibi olan insanlara yerinde ve sıcak biçimde ekmek dağıtacak olan ekipler Türkmen kardeşlerimizin mutluluğu için ellerinden geleni yapacaklar.

 

HEM YİYECEK HEM GİYECEK

Yurtlarını terk etmek zorunda kalan Türkmenler’in zorlu hava koşullarında en fazla ihtiyaç duyduğu; ekmek, patates, kahvaltılık, un, su, kuru gıdalar, soba, battaniye, konserve, çocuk bezi, çocuk maması, hijyen malzemesi, kırtasiye, kaban, kazak, pantolon, bot, atkı, eldiven, bere gibi kışlık giysiler TIR’lara yüklenerek bölgedeki yetkililere ilk elden ulaştırılmak üzere yola çıktı.

 

Share
333 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2