logo

12 Şubat 2016

SULTANMURAT HALK OYUNLARI DERNEĞİ, 4. YILINI KUTLADI

07Sultanmurat Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği 4. Kuruluş yılını, Küçükçekmece Belediyesi, Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenledikleri programla kutladı.

Geceye, Küçükçekmece’de ikamet eden Trakya, Rumeli ve Balkan kökenli vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.  Programı; Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan, Kosova Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Rahim Morina, Ak Parti Küçükçekmece İlçe Başkanı Av. Mustafa Korkut, Sultanmurat Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Rasim Cankurtaran, Trakya- Rumeli -Balkan Dernekleri üyeleri de izledi.

SULTAN BAND ŞARKILARIYLA COŞTURDU

Eğlenceli ve renkli görüntülere sahne olan gecede, Sultan Band grubu, söylediği şarkılarla eğlenceyi doruğa çıkardı. Sultanmurat Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin genç ve çocuklardan oluşan folklor grubu ise, Üsküp yöresinden sahneledikleri halk oyunlarıyla izleyenleri kendilerine hayran bıraktı.

YÖRE SANATÇILARI DAMGA VURDU

Gecede yörenin sevilen sanatçıları Sevim Balkan, İmran Salkan, Mecit Şenol, Cüneyt Şentürk ve Aziz Murati seslendirdikleri şarkılarla geceye damga vurdu. İlgiyle dinlenen sanatçılar hemşerilerinden büyük alkış aldı. Sanatçılara protokol üyeleri tarafından gecenin anısına plaket takdim edildi. Sahneye kurdukları Arnavut sofrasıyla yöresel adetlerini sahneleyen sanatçılar, sofra etrafında oturarak, şarkılar da seslendirdi.

“BAŞKAN KARADENİZ’E TEŞEKKÜRLER”

Dernek Başkanı Rasim Cankurtaran, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek; dernek çalışmalarıyla, Rumeli kültürünün gelenekten geleceğe aktarılmasına devam edeceğini dile getirdi.

“BU KÜLTÜRÜ YAŞATANLARLA GURUR DUYUYORUM”

Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Korkut’ta Trakya- Rumeli Balkan kültürünün geleceğe aktarılmasında katkısı olanları tebrik ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.  Gecede hemşerileriyle bir araya gelen Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Recep Şencan “ Sultanmurat’ın isminde bir anlam saklı. Mahalle ismini, Kosova’da şehit düşen Sultanmurat Hüdavendigar’dan almakta.  Doğma- büyüme Sultanmurat Mahalleliyim. Bu kültürü yaşatanlarla gurur duyuyorum” diye konuştu.

Kosova Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Rahim Morina’da gecede bulunmaktan heyecan duyduğunu ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmalarının ardından dernek üyeleri protokol üyelerine teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

 

Share
256 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2