logo

reklam
04 Kasım 2016

Sultanbeyli Devlet Hastanesinde Dijital Mamografi Cihazı Hizmete Girdi

Mamografi, meme kanserinde erken teşhis için çok değerli bir tanı aracıdır. Kanserin geç olmadan fark edilmesini sağlayan küçük mikrokalsifikasyonların (kireçlenmelerin) çoğunluğu ancak mamografi cihazı ile teşhis edilebilmektedir. Mamografide memeye verilen radyasyon dozu oldukça ihmal edilebilir bir doz olmakla birlikte literatürde mamografiye bağlı hiçbir meme kanseri bildirilmemiştir. w7lit_1477643975_2498

  Meme kanserinde erken teşhis için, her kadının kırk yaşında ilk mamografisini çektirmiş olması, kırk yaşından sonra mamografi çekimlerini düzenli olarak iki senede bir yaptırması, elli yaşından itibaren ise her sene yapılması gereken mamografi çekimlerini ihmal etmemesi oldukça önemlidir.

   Bu bağlamda İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Tacirler Eğitim Vakfı Sultanbeyli Devlet Hastanesinde son teknolojiye dayalı dijital mamografi cihazı hizmet vermeye başlamıştır. Sağlık tesisimizde yapılan mamografi ve ultrason tetkikleri ile tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de kadınlarda en sık görülen kanser türü olan meme kanserinde “Erken Tanı Hayat Kurtarır” vizyonu ile hareket edilerek, vatandaşlarımızın uzman hekimlerimizin kontrolü altında tarama ve tedavileri yapılmaktadır.

    Sultanbeyli ve civar ilçelerden de hastanemize başvuracak vatandaşlarımız için tarama ve tedavilerinin erken teşhisinde büyük önem taşıyan mamografi çekimleri, randevu sistemine dayalı olarak gerçekleşmektedir. Çekilen mamografi tetkikleri hastanemiz bünyesindeki radyoloji uzmanları tarafından yorumlanıp raporlanmaktadır.

Share
687 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2