logo

22 Şubat 2016

SULTAN MURAT MAHALLESİ YENİ CAMİSİNE KAVUŞUYOR

a91ed7b8-185a-4d7c-a337-2ddf2d7d306cKüçükçekmece Sultan Murat Yeşil Cami’nin yerine yapılacak olan yeni caminin temel atma töreni geniş bir katılımla gerçekleşti.

 

Sultan Murat Mahallesi’nde İBB Meclisi İkinci Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ tarafından yapımı üstlenilen caminin temel atma törenine, Küçükçekmece İlçe Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve Göksel Gümüşdağ başta olmak üzere AK Küçükçekmece İlçe Başkanı Av. Mustafa Korkut, İlçe Müftüsü Cemalettin Bal, ilçe protokolünün önde gelen isimleri ve çok sayıda Küçükçekmeceli katıldı.

 

“BAYRAĞA UZANAN ELLERİN KIRILACAĞI GÜNLER YAKINDIR”

 

Temel atma töreninde söz alan Kaymakam Harun Kaya Ankara’da yaşanan terör olaylarına değinerek, “Bizim çocuklarımız yetim kalmasın diye o yiğitler orada çocuklarını kaybediyor. Bizim bayrağımızı indirmek için uzanan ellerin kırılacağı günler yakındır inşallah” dedi. Göksel Gümüşdağ’a da teşekkür eden Harun Kaya, “Tüm gençleri kötü alışkanlıklardan koruyacak bir mekan oluşmasını diliyorum” diye konuştu.

 

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ KORUYALIM”

 

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’de Göksel Gümüşdağ’a teşekkür ederek, “Sayın Gümüşdağ tam bir hayırsever. Sadece burada değil, memleketinde de yaptığı eserler bulunuyor. İnşaat süresince yaşanacak zahmetten dolayı halkımızdan anlayış bekliyorum. İnşaat bitince zahmet gidecek, geriye rahmet kalacak” dedi.

Konuşmasında şehitlerimize de vurgu yapan Başkan Karadeniz sözlerini, “Aziz vatanımız için gözünü kırpmadan can veren şehitlerimizi rahmetle anıyor; ailelerine sabır diliyorum. Çok acılı günler yaşıyoruz. Her zamanki birlik ve beraberliğimizi koruyalım. Birbirimize daha da kenetlenelim” diyerek tamamladı. Protokol konuşmalarının ardından İlçe Müftüsü Cemalettin Bal’ın okuduğu dualarla birlikte butona basılarak, hep birlikte temel atma töreni gerçekleştirildi.

 

 

 

Share
297 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2