logo

reklam

SUDAN SEBEP FİDAN DAĞITIMI’ KAMPANYASINA KATILIM ARTIYOR

Kartal Belediyesi’nin başlattığı ‘Sudan Sebep Fidan Dağıtımı’ kampanyasına katılım her geçen gün artıyor. Mart ayı boyunca  Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne 2 kg. ambalaj atığı ( kağıt, karton, metal, cam, plastik ) getiren vatandaşlara 1 adet çam fidanının verildiği kampanyaya; okullar, esnaf ve vatandaşların yanı sıra dernekler de büyük ilgi gösteriyor.

Trabzon ve Çaykaralılar Kültür ve Dayanışma Derneği, Kartal Belediyesi’ne 400 kg ambalaj atığı teslim ederek, karşılığında 200 adet fidan aldı. Derneğin, Hatice Mutlu başkanlığındaki Kadın Kolları üyeleri, topladıkları 400 kg atıkla kampanyaya katılarak hem örnek oldu, hem de temiz bir çevre bilinci oluşmasına katkıda bulundu. Trabzon ve Çaykaralılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yücel Var, toplanan atıklar karşılığında alınan 200 adet fidanın, dernek tarafından organize edilecek çocuk tiyatrolarına gelen miniklere, ağaç sevgisi aşılamak amacıyla verileceğini açıkladı.

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars,  “ 1 ton kullanılmış kağıdın çöpe atılmayıp geri dönüştürülmesi; 17 yetişkin ağacın korunması, ayda 3 ailenin tükettiği su tasarrufu, iki ailenin tüketeceği fuel-oil tasarrufu, 20 ailenin 1 ay süreyle tüketeceği elektrik enerjisinden tasarruf edilmesi anlamına geliyor. Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde yaptığımız çalışmalara katkı veren herkese teşekkür ediyoruz “dedi.

Share
113 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2