logo

“ŞOV DÜNYASI İLE SANAT DÜNYASI AYRIDIR”

1Ünlü keman virtüözü Cihat Aşkın, Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte Bilim Koleji öğrencileriyle bir araya geldi. Aşkın şov ve sanat dünyasıyla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Aşkın, söyleşide öğrencilere kemanıyla müzik ziyafeti yaşatırken, sanatın insan hayatına katkılarıyla ilgili de önemli mesajlar verdi.

“SANATLA İLGİLENİN”

Cihat Aşkın’a öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.  Sanatın insanı kötü alışkanlıklardan alıkoyduğuna dikkat çeken ünlü keman virtüözü tüm öğrencilere, mutlaka müziğin veya sporun herhangi bir dalıyla ilgilenmeleri gerektiğini söyledi.

“ŞOV DÜNYASI VE SANAT DÜNYASI AYRIDIR”

Sanatla ilgili bir kavram karmaşası yaşandığını ifade eden Aşkın, televizyonda medyada görünenler sanatçıysa biz sanatçı değiliz diyerek, “Şov dünyasının insanları ile sanat dünyasının insanları ayrıdır. Şov dünyası eğlendirir” dedi.

Ünlü virtüöz, söyleşide öğrencilerin de sorularını yanıtlarken, kemanıyla öğrencilere müzik ziyafeti sundu. Söyleşi sonunda, Bilim Koleji Müdürü Rahmi Güler, Aşkın’a çiçek, kurucusu Vedat Toy ise teşekkür ederek plaket takdim etti.

Share
334 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2