logo

06 Nisan 2015

Sosyal paylaşım sitelerine kapatma kararı!

sosyal paylaşım siteleri

DHKP-C’nin Savcı Kiraz’ı şehit ettiği terör saldırısının ardından, bu görüntülerin yayınladığı sosyal medya sitelerine erişim engeli getirildi. Erişim Sağlayıcılar Birliği’nden yapılan açıklamada, “Cumhuriyet Savcılığı’ndan bu yönde bir yazı geldiğini ama sürecin hala devam ediyor “denildi.

An itibariyle Twitter ve YouTube adlı sosyal paylaşım sitelerine erişim sağlanamamaktadır. Facebook’a ise hennüz erişim mümkün.

Erişim Sağlayıcılar Birliği (ESB) Bülent Kent, Cumhuriyet Savcılığı’ndan bu yönde bir yazının kendilerine geldiğini; ancak sürecin devam ettiğini kaydetti. ESB’nin kararının TTNET, Turkcell, SuperOnline, Avea ve diğer erişim sağlayıcılara kararın iletilmesi bekleniyor.

Erişimin engellenmesine ilişkin mahkeme kararında, “Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın rehin alınması görüntülerinin” ile başka internet adresinde de yayınlanmasının tespiti halinde, ilgili yayınların öncelikle içerikten çıkarılmasına, bunun mümkün olmadığı durumlarda, erişimlerin engellenmesine karar verildi” ifadeleri kullanıldı.
ESB’nin kararının TTNET, Turkcell, SuperOnline, Avea ve diğer erişim sağlayıcılara kararın iletilmesi bekleniyor. İlk gelen bilgilere göre TTNET kararı uygulamaya aldığı için sosyal medyaya bu kanaldan ulaşım sağlanamıyor. Diğer operaratörlerin de adım adım bu kararı uygulaması bekleniyor.

Etiketler:
Share
731 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2