logo

reklam

Sosyal Bilimler MYO’da Ödüllü Filmlerin Galası Yapıldı

Sosyal Bilimler MYO’da Ödüllü Filmlerin Galası Yapıldı

Harran Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda “Ödüllü Filmler Galası” yapıldı. “Kevok” adlı film ve “Bargıran” adlı belgesel filmin gösterildiği galaya özel davetli olarak Şanlıurfa Haliliye Belediye Başkanı Fevzi DEMİRKOL, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet AVCI, Yüksekokul Müdürü Prof.Dr.Necmettin ELMASTAŞ, Kevok Film yönetmeni ve Coğrafya Bölüm Başkanı Doç.Dr.Sedat BENEK, Bargıran Belgesel Film yönetmeni Mustafa ULUÇ, bölüm hocaları ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Harran Üniversitesi Eyyübiye Yerleşkesindeki Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda 16.05.2017 tarihinde gerçekleştirilen gala da ödüllü film ve belgesel film merak ve heyecanla izlendi. Öğrencilerimizin hocaları eşliğinde çektikleri ve sosyal içerikli belgesel filmler izleyicilerden tam not aldı.
Yönetmenliğini Doç. Dr. Sedat Benek’in yaptığı ve Suriye’deki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan bir ailenin çocuğunu konu edinen “Kevok” adlı film, Boğaziçi Üniversitesi tarafından en iyi senaryo ve desteklenebilir Proje ödülü, 8. Lions Uluslararası film festivalinde finalist ve Vergi Müfettişleri Vakfı kısa film yarışmasında mansiyon ödüllerine layık görüldü.
Yönetmenliğini Mustafa Uluç’un yaptığı ve çalışmak zorunda kalan dar gelirli ailelerin çocuklarını konu edinen “Bargıran” adlı belgesel, İstanbul Okan Üniversitesi tarafından düzenlenen kısa film festivalinde 250 eser arasından ikincilik ödülüne layık görüldü.
Bu ödüllü filmlerin gösteriminin ardından emeği geçenlere teşekkür eden Yüksekokul Müdürü Prof.Dr. Necmettin Elmastaş, “Bu tür etkinlikler ve alınan başarılar bizleri sevindirmekte ve gururlandırmaktadır. Bu tür belgesellere konu olan bölgemizdeki yaşantılar kurmaca ya da masa başında oturulup yazılan senaryolar değildir. Bu yöre insanının yaşantılarından yola çıkarak hazırlanan eserlerdir. Bu eserlerin ortaya çıkmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.
Programa katılan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol yaptığı konuşmada, “Genç arkadaşlarımı kutluyorum ve onların başarılarının devamını diliyorum. Bunlar bu yörenin insanlarının içinde yaşadığı hayatlardır. Bunların dile getirilmesi, işlenmesi, gözler önüne serilip yetkililerin harekete geçirilmesi ve çözüm üretmesi için gayet etkili çalışmalardır. Geçmişimizi, kültürümüzü unutmayalım, geleceğe de umutla bakalım. Biz belediye olarak sizleri destekliyoruz ve hep yanınızdayız.” dedi.
Programın sonunda emeği geçenlere plaketler sunularak toplu olarak hatıra fotoğrafı çekildi.

Haber Mehmet TANKÇI

Share
183 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2