logo

reklam
15 Şubat 2016

SOKAKTA GRAMAFON GRAMAFONDA AŞK VAR!

Sokaklara şairlerin şiirlerinden dizeler Taşıyan Kadıköy Belediyesi bu kez de sokaga ezgi taşıdı. Gramafondan çalınan şarkı imkb Müzeyyen Senar sesinden Selahattin Pınar’a ait Bir beste.

“Bir bahar akşamı rastladım boyutu

Sevinçli Bir telaş içindeydiniz

Derinden bakınca gözlerinize

Neden başınızı ÖNE eğdiniz “3

Fenerbahçe’den sana geçiyorsunuz da eviniz Orada akşam yorgun Argın eve gidiyorsunuz. Birden Bir müzik çalmaya başlıyor. Hicaz makamında. Müzeyyen Senar’ın Eşsiz sessinden sözleri Fuat Edip Baksı’ya bestesi Selahattin Pınar’a ait “bir bahar akşamı rastladım boyutu” şarkısı. Olacak iş Değil Sokakta gramafon var. Sevinçli Bir telaş merak icine giriyorsunuz ettik. Bir de tabelaya bakıyorsunuz ki Selahattin Pınar sokaktasınız. Içinizde uyanan eski Bir arzu Bir Büyük sevinç. Kadıköy Belediyesi Selahattin Pınar’ın bir zamanlar Yaşadığı sokağı düzenlemiş ziyaretinde bir de gramafon koymuş. Bir bahar akşamı rastladım boyutu ezgisi çalıyor. Sokaga bambaşka Bir hava gelmiş. “Ah” diyorsunuz. “Ah Kadıköy Belediyesi daha önceleri neredeydiniz?”

Kadıköy Belediyesi’nin, ilçede Yaşayan Sanatçıların yasadiklari sokakların bilinirliğini artırmak amacıyla başlattığı ‘Yaşayan Sokaklar Projesi’nin’ sürüyor. Proje ilk Olarak usta şair Cemal Süreya ile Başlamış Şairin Yaşadığı evin bulundugu sokak düzenlenmiş ettik kaldırımlara Şairin sevilen beş şiirinden dizeler yazılmıştı. İkinci çalışma imkb Acıbadem mahallesinde Özdemir Asaf Için yapılmıştı. Projenin Üçüncü ayağı imkb Selahattin Pınar Sokak oldu.

Kadıköy Belediyesi Tarafından Yapılan çalışma ile Fenerbahçe’de Bulunan Selahattin Pınar Sokakta düzenleme yapılarak gramafon yerleştirildi. Gramafonda Ünlü bestekarın Büyük aşkı Afife Jale Için Yaptığı söylenen “bir bahar akşamı rastladım boyutu”bestesi çalıyor. 14 Şubat Sevgililer Günü öncesi Yapılan sokak düzenlemesi Kadıköylüler Tarafından ilgiyle karşılandı.

Share
309 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2