logo

” SOKAK KUMBARASI ” PROJESİ TÜRKİYE DE BİR İLK

2..AK Parti İstanbul 3.Bölge Milletvekili Aday Adayı, İş Adamı Osman Ünsal’dan anlamlı bir Sosyal sorumluluk projesi. Yazılı bir açıklamayla duyurulan proje; Yerel yöneticilere örnek teşkil edecek, ihtiyaç sahiplerini ve öğrencileri sevindirecek.

Osman Ünsal, İstanbul ilçelerinde mahallere “Sokak Kumbaraları” kurarak İhtiyaç sahipleri ve öğrencilere burs olarak para toplanacağını belirtti. Türkiye’de bir ilk olacağını söyleyen Osman Ünsal, pilot ilçe olarak belirledikleri Bahçelievler’de projeyi başlatacaklarını açıkladı.

“Sokak Kumbaraları” projesinin nasıl işleyeceğini açıklayan Osman Ünsal, “Öncelikle kumbaralarımızı kuracağımız mahalleleri tespit edeceğiz. Özel güvenlik sistemli, atılan paraları sisteme kaydeden bilgisayar yazılımlı kumbaraları üreteceğiz. Kumbaralarda toplanan paraları belediyelerimizin sosyal işler müdürlüğüne veya kaymakamlıklarımıza teslimini sağlayacağız. Her ilçenin mahallelerine en az 1 adet olmak üzere kumbaralar koyacağız. Sokak Kumbaralarında toplanan paralardan burs almak isteyen öğrenciler ve ihtiyaç sahipleri öncelikle bulunduğu mahallenin muhtarlıklarına müracaat edecekler. Gerekli tespit ve araştırmalar yapıldıktan sonra ihtiyaç sahiplerine teslim edilecek.”

Türkiye’nin her yerine bu projenin dağılacağını iddia eden Osman Ünsal, “Sokak kumbaralarına attığınız paraların nerelerde değerlendirildiğini görmek için kuracağımız veri tabanlı web sitesinde aylık ne kadar para toplanmış, kimlere ne kadar verilmiş hepsini göreceksiniz” dedi.

Share
5939 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2