logo

22 Haziran 2015

SOKAK İFTARLARI KOMŞULUĞU ARTIRIYOR

3Osmanlı’dan günümüze Üsküdar’da yaşanan Ramazan gelenekleri ışığında zengin kültür ve medeniyet birikiminden ilhamla çalışmalarını sürdüren Üsküdar Belediyesi, Ramazan ayı boyunca her gün 30 bini aşkın kişiye iftarlık yemek dağıtmanın yanı sıra sokak iftarlarına da devam ediyor.

Bu yıl ilçedeki 24 mahallede verilecek sokak iftarlarına başlandı. Altunizade Mahallesinde verilen sokak iftarına Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcısı Sedat Ayyıldız, birim müdürleri ve çok sayıda mahalleli katıldı.

Başkan Hilmi Türkmen iftar alanında masaları tek tek dolaşarak mahallelilerde sohbet ederek hal hatırlarını sordu. Kimisiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

SÜPRİZ KONUK BAKAN GÜLLÜCE
Bakan İdris Güllüce davetin sürpriz konuğu oldu. İftar programından habersiz olduğunu belirten Bakan Güllüce, ‘Mahallemde iftar olduğunu duydum. Buraya gelerek siz komşularımı selamlamak istedim’ diyerek etkinliğe katılanları selamladı.

BU İFTARLAR KARDEŞLİĞİMİZİ PEKİŞTİRECEK
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, sokak iftarlarında her gün farklı mahallede iftarlar düzenlendiğini ve mahalle iftarlarıyla birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluğun devamını amaçladıklarını ifade etti.

EZANLA BİRLİKTE İFTARLAR AÇILDI

Altunizade’deki iftara katılan binlerce mahalleli ezanla birlikte dualarla iftarlarını yaptı. Üsküdar Belediyesi’nin ikramı olan nohutlu pilav, kavurma, tulumba tatlısı, ayran, su ve çayla donatılan iftar sofralarında yaşanılan keyifli anlar sonrası oruçlarını açan Altunizadeliler komşularıyla sohbet ederek yeni dostluklar kurma imkanı buldu.

Share
250 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2