logo

SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÖNEMLİ PROJEDE İMZALAR ATILDI

Küçükçekmece Belediyesi, PAGDER(Türkiye Plastik Sanayicileri Derneği) ile birlikte sokak hayvanları için önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyor.

Processed with VSCOcam with hb2 preset

Processed with VSCOcam with hb2 preset

Bu kapsamda Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve PAGDER Genel Başkanı Reha Gür, geri dönüşüm konusunda farkındalık oluşturması planlanan ve sokak hayvanlarını sıcak bir yuvaya kavuşturacak olan protokolü imzaladı.

İmzalanan protokolle, PAGDER’in ‘Sıcak Bir Yuva Her Canlı’nın Hakkı’dır’ sloganıyla başlattığı Yuvaya Dönüşen Plastikler kampanyası çerçevesinde kış mevsiminin kendisini yavaş yavaş hissettirmeye başladığı bu günlerde sokak hayvanlarının plastik kulübelerde barındırılması amaçlanıyor.

‘ÇEVRECİLİĞİ İÇSELLEŞTİRMİŞ YÖNETİCİLERLE ÇALIŞIYORUZ’

Küçükçekmece Belediyesi’nin kendileri için ayrı bir önemi olduğunu belirten PAGDER Genel Başkanı Reha Gür, “ Küçükçekmece Belediye binasına girince çok etkilendim. Yeşil sertifikalı bir kamu binası. Çevreciliği içselleştirmiş yöneticilerle çalışmak benim için çok anlamlı. İnsanın aynası iştir lafa bakmamak gerekir. Sorumlu endüstri, sorunsuz çevre mantığıyla çalışmak zorundayız. Emeği geçenlere teşekkür ederim’’ diye konuştu.

“KÖPEK ZEHİRLEMEYİ BELEDİYECİLİK ZANNEDİRDİK”

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise böyle bir sorumluluğa katkı sunan sanayicileri tebrik ederek, “Çevre bilincine katkı sağladığı için bu işi önemsiyoruz. Bu proje, plastik malzemelerin geri dönüşümüne katkı sağlayacak.  Bizler yıllarca sokak hayvanlarına çok kötülük ettik. Bundan önemli bir zaman önce hayvanlar ve belediye dendiğinde aklımıza belediye itlaf ekipleri gelirdi. Vatandaş şikayet eder, belediye zehirlerdi. Bu belediyecilik zannedilirdi.  Artık bu algıdan kurtulduk. Hayvan dostlarımızız olması gerektiğini kabul etmek zorundayız. Bir sonraki aşama ise toplayıp izbe bir yere saklamaktı. Artık, tedavilerini tamamladıktan sonra alıkoymak bile bir suç oldu. Bir toplum hayvanlarının haklarını gözetir hale geldiyse bu bizim insanlığımızı gösterir. Bu proje; hayvan hakları, çevre bilinci, sosyal sorumluluk projesi üçgeninde bir projedir.  Sosyal sorumluluk projesi olması her şeyin üzerindedir” dedi.

“KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ FARKINDALIK OLUŞTURACAK, PAGDER KULÜBE BAĞIŞLAYACAK”

Protokol kapsamında bilinenin aksine defalarca geri dönüştürülebilen ve geri dönüşümle başta iplik ve elyaf olmak üzere ticari kullanım alanları yaygın olan battaniye dahi üretebilen plastikler artık sokak hayvanları için birer yuvaya dönüştürecek. Toplanacak olan plastikler, sokak hayvanlarının kış mevsiminin sert koşullarından koruyacak.

Küçükçekmece Belediyesi, bilinçlendirme ile ilgili görselleri atık kutularına giydirerek, önemli bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. PAGDER ise ilçedeki hayvan barınağına köpek ve kedi kulübeleri bağışlayacak.

İmza törenin ardından PAGDER Genel Başkanı Reha Gür, aslen Sivaslı olan Başkan Karadeniz’e Sivas’ın plaka numarası olan (58) adedince, ağaç diktiklerini ifade ederek, sertifikasını takdim etti.

Share
376 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2