logo

04 Ekim 2015

SOKAK HAYVANLARI ARTIK SAHİPSİZ DEĞİL

İLK MECLİS KURULDU

HAYVANLAR MECLİSTE

2

Türkiye’de ilk kez Kağıthane Belediyesince kurulan Hayvanseverler Meclisi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde bir araya gelerek sokak hayvanları için önemli kararlar aldı. Sokak hayvanlarının haklarını korumak ve yaşam standartlarını yükseltmek için oluşturulan Hayvasenseverler Meclisi toplantısına üyeler kedi, köpek, kuş gibi evcil hayvanlarıyla birlikte katıldı.

1Kağıthane’deki tüm mahalle muhtarlıklarına ve meclis üyesi hayvanseverlere mama ve mama kabı dağıtılmasının kararlaştırıldığı toplantıda ayrıca sokak hayvanlarının önümüzdeki kış aylarını rahat geçirebilmesi için fikir alışverişinde bulunuldu.

Hayvanseverler Meclisi toplantısında konuşan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç; ‘’Sokak hayvanları sahipsiz değiller çünkü Kağıthane’deler. Türkiye’de ilk kez sokak hayvanlarına yönelik bir meclis Kağıthane Belediyesi tarafından kuruldu. Bu sayede sokaktaki canlarımız için birçok projeyi ivedilikle hayata geçirebiliyoruz. Hayvanseverler kendi meclisleriyle artık daha güçlü, sokak hayvanlarımız daha mutlu. Sadece insan odaklı değil, tüm canlıları merkezine alan bir yönetim anlayışı içinde çalışmalarımız devam edecek’’ dedi.

 

Share
395 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2